İSTANBUL - Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi'nde 2008-09 sezonunun şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi oldu.

Haldun Alagaş Spor Salonu'nda oynanan final serisinin 4. maçında Fenerbahçe'yi 3-0 mağlup eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi, seride durumu 3-1'e getirerek tarihinde ilk kez mutlu sona ulaştı.

Final serisinde ilk maçı Fenerbahçe 3-0 kazanırken, daha sonraki 3 maç da İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 3-0'lık üstünlüğü ile sonuçlandı.

Lacivert-turunculu ekibe kupasını Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Yunus Akgül ile Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık birlikte verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesporlular maç sonu büyük coşku yaşarken, oyuncular şampiyonluğu son günlerin modası kolbastı oynayarak kutladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ da başarılı teknik heyeti ve sporcuları saha içine girerek kutladı ve şampiyonluk coşkusuna ortak oldu.

Öte yandan, lig ikincisi Fenerbahçe'ye ise madalyalarını Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Çakmak verdi.

Bu arada, play-off final serisinin en değerli oyuncusu İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan Volkan Güç seçildi. İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan Ulaş ''En iyi pasör'', Trommel ''En iyi smaçör'', Barış ''En iyi libero'', Touzinsky ''En iyi servis karşılayıcı'', Fenerbahçe'den de Coskoviç ''En iyi servisçi'', Grbiç ''En iyi blokçu'', Billings de ''En skorer oyuncu'' ödüllerini aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Antrenörü Nedim Özbey, uzun yıllar sonra gelen bu başarıyı hak ettiklerini vurgulayarak, ikinci olan Fenerbahçe'yi de kutladı.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: 3 - FENERBAHÇE: 0
Salon: Haldun Alagaş
Hakemler: Serdar Nişancıoğlu, Aydın Ay
İstanbul Büyükşehir Belediyespor: Trommel, Özkan, Volkan, Touzinsky, Millar, Ulaş (Barış)
Fenerbahçe: Hakan, Burak, Coskovic, Fatih, Billings, Grbic (Serkan, Emre, Barış)
Setler: 26-24, 27-25, 25-15
Süre: 78 Dakika (28, 29, 21)