NTV

Şampiyon kim olacak ?

Ntvspor

Spor

Phoenix Mercury ile Indiana Fever arasında oynanacak WNBA Final Serisi'nin son maçı bu gece saat 04.00'te NTV SPOR'dan naklen yayınlanacak.

WNBA’de şampiyon bu gece belli oluyor. Final serisinin beşinci maçında Phoenix Mercury ile Indiana Fever son kez karşı karşıya geliyor. 2-2 devam eden seride bu maçı kazanan 2009 WNBA şampiyonu olacak.

Phoenix’te oynanacak beşinci maç öncesinde her iki takım da oldukça iddialı. Bu sezon Phoenix’teki üç maçın ikisini kazanan Indiana, deplasmanda bir galibiyet daha alarak tarihinde ilk kez şampiyon olmak istiyor. 2007 WNBA şampiyonu Phoenix Mercury ise kupayı yeniden kaldırmanın peşinde.

Final serisinin Phoenix’te oynanan ilk maçı, uzatma sonunda 120-116 bitmiş ve WNBA tarihinin en yüksek skorlu karşılaşmasına sahne olmuştu. Son maçta da benzer bir tablo olması bekleniyor.

Phoenix, yıldız oyuncuları Cappie Pondexter, Diana Taurasi ve kenardan gelen Penny Taylor ile kısalardan sayı üretirken, Indiana Fever ise tam aksine uzun oyuncularıyla pota altından sayılar bulmayı tercih ediyor. Final serisinde Phoenix, takım halinde maç başına 9 üç sayı isabeti bulurken, Fever’da uzun oyuncular Tammy Sutton-Brown ve Ebony Hoffman 34 sayı ortalama ile mücadele ediyor.

Phoenix Mercury ile Indiana Fever arasında oynanacak WNBA Final Serisi’nin son maçı bu gece saat 04.00’te NTV SPOR’dan naklen yayınlanacak.