'Şike' davası sonucuna dayanarak 2010 - 2011 sezonu şampiyonluğunun kendilerine verilmesini isteyen Trabzonsporlulardan yeni bir hamle geldi.

Trabzon'dan yayın yapan Karadeniz'den Günebakış Gazetesi, bugün kuşe kağıda basılı '2010 - 2011 sezonu Süper Lig Şampiyonu Trabzonspor' posteri verdi.

Teknik Direktör Şenol Güneş'in yanı sıra, 2010 - 2011 sezonunda forma giyen Jaja, Burak, Giray, Egemen, Umut, Onur, Selçuk, Serkan, Camle, Colman ve Yattara'nın bulunduğu 11'in fotoğrafının basılı olduğu poster taraftarlardan büyük ilgi gördü.

'Şike' davasının sonuçlanmasının ardından, 2010 - 2011 sezonunun şampiyonu olarak kendilerinin tescil edilmesini ve hakları olan kupanın verilmesini isteyen Trabzonspor yönetimi, Türkiye Futbol Federasyonu'na yazı yazmış ancak ret cevabı almıştı.

CAS'ta hakkını aramaya hazırlanan bordo - mavililerden Fenerbahçe maçı öncesi ses getiren bir çıkış gelmiş ve kulübün resmi internet sitesi www.trabzonspor.org.tr'de yayınlanan haberlerin girişine "2010 - 2011 sezonu şampiyonu takımımız" ifadesi konulmaya başlanmıştı.

Ayrıca bordo - mavili ekibi İstanbul'da karşılayan taraftarların otobüsün önüne koyduğu '2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor' pankartıyla da otele gidildi.

Trabzonsporlu futbolcuların maç sonrası yayıncı kuruluşun röportajların da 'Formalarımız tertemiz' yazılı tişörtlerle çıkması dikkat çekmişti.

Gazetenin verdiği '2010 - 2011 sezonu Süper Lig Şampiyonu Trabzonspor' posteri de son hamle oldu.