Şampiyonluk adayı Liverpool

Eski Manchester United Menajeri Alex Ferguson, Liverpool'u değerlendirdi. Efsanevi menajer, Kırmızılar’ın Jürgen Klopp yönetiminde gerçek bir şampiyonluk adayı haline geldiğini söyledi.

ferguson mourinho.jpg

Manchester United'ı 13 kez lig şampiyonluğuna taşıyan efsanevi menajer Alex Ferguson, Liverpool Menajeri Jürgen Klopp'tan övgüyle bahsetti. Ferguson'a göre Liverpool, Alman menajer yönetiminde bu sezon gerçek bir şampiyonluk adayı haline geldi.

Kırmızılar’ın Klopp sayesinde yeniden bir oyun kimliği kazandığını vurgulayan efsanevi menajer; "Klopp, Liverpool taraftarının yeniden şampiyonluk hayalleri kurmasını sağladı. Liverpool, 20 yıl boyunca bir takım kimliği oluşturmadan sürekli menajer değiştirdi. Şu anda Liverpool'un bir takım kimliği olduğunu görebiliyorsunuz. Klopp'un kendisini kazanmaya ne kadar adadığı çok net olarak anlaşılıyor. Bence Liverpool gerçek bir şampiyonluk adayı. Bu durum beni endişelendiriyor. Çünkü bir United’lı olarak en son isteyeceğiniz şey, Liverpool'un sizi geçmesidir" dedi.

Bu sezon oynadığı 12 maçın 9’unu kazanan Liverpool, lider Manchester City’yi averajla takip ediyor. Avrupa'da mücadele etmeyen Kırmızılar, önümüzdeki 10 hafta boyunca ligin orta ve alt sıralarında yer alan takımlar ile karşı karşıya gelecek.

Sayfa Yükleniyor...