Şampiyonluk gitti, Trabzon ve Rize karıştı

Fenerbahçe’nin rakibi Trabzonspor’un önünde averajla şampiyon olması Trabzon ve Rize’yi karıştırdı.

23.05.2011 - 10:23

Şampiyonluk gitti, Trabzon ve Rize karıştı

Trabzonspor’un deplasmanda Karabükspor’u 4–0 yenmesine rağmen deplasmanda Sivasspor’u 4–3 mağlup eden Fenerbahçe’nin averajla gerisinde kalarak şampiyonluğu ezeli rakibine kaptırması Trabzon’da tepki yarattı.


Maçın bitiş düdüğüyle birlikte kentin en işlek yerlerinden Kahramanmaraş Caddesi’nde toplanan yaklaşık 2 bin kişilik taraftar grubu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti, Devlet Bakanı Faruk Özak ve Fenerbahçe aleyhine tezahüratta bulundu.

Daha sonra yürüyüşe geçen taraftarlar AK Parti’nin Kahramanmaraş ve Kunduracılar Caddeleri’ndeki seçim irtibat bürolarına saldırmak istedi ancak seçim büroları önünde önlem alan polis ekipleri taraftarları engelledi.

Seçim bürolarına şişe atan taraftarlar, bir haber ajansının canlı yayın aracına da zarar verdi. Polis ve taraftar arasında çıkan arbede sonucunda bazı taraftarlar gözaltına alındı.

Pazarkapı Mahallesi’ndeki AK Parti İl Başkanlığı’na yürümek isteyen taraftarlar ise polis tarafından il binasına 200 metre kala durduruldu.

Polis barikatını geçmek isteyen taraftarlarla güvenlik güçleri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Polis ekipleri taraftarların il binasına yürümesine izin vermedi.

Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz da, taraftar grubunun temsilcileriyle konuşarak dağılmaları yönünde telkinde bulundu.

FENERBAHÇE BAYRAĞI YAKTILAR
Rize Cumhuriyet Meydanı’nda kutlama yapmak isteyen ve çoğunluğu öğrenci olan Fenerbahçeliler, Rizesporlu ve Trabzonsporlu taraftarların tepkisiyle karşılaştı.

“Burası Kadıköy değil Rize” sloganı atarak grubun üzerine saldıran vatandaşlar, Fenerbahçe bayrağını alarak yakmak istedi. Ancak bu taraftarlar polis tarafından engellendi.

Yaklaşık 50 kişilik taraftar grubu daha sonra kutlama yapmak üzere alana gelen ve aralarında kadınların da bulunduğu 10 kişilik gruba saldırdı, Fenerbahçeli taraftarları caddelerde kovaladı.

Yaklaşık iki saat meydanda kalarak kutlama yapılmasını engelleyen Rizespor ve Trabzonsporlu taraftarlar daha sonra dağıldı.

Çıkan olaylarda yaralanan iki Fenerbahçeli taraftar hastanede tedavi altına alındı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...