Şampiyonluk kupası Anıtkabir'de

Turkcell Süper Lig'i şampiyon tamamlayan Bursaspor, Anıtkabir'i ziyaret etti.

29.05.2010 - 14:28

Bursasspor Kulübü İkinci Başkanı Haluk Özkayacı ve beraberindekiler, Atatürk'ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçişin ardından Özkayacı, Anıtkabir özel defterini imzaladı.

Özkayacı, Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:

''Ulu Önder Atatürk, gerçekleştirdiğin devrimler ve Türk gençliğine miras bıraktığın ilkeler yolumuzu aydınlatmış, sportif alanda çeyrek asırdır eşi görülmemiş bu başarıya ulaşmamızda yol gösterici olmuştur. Türk sporcusuna işaret ettiğin ilkelerden asla taviz vermeden kazandığımız bu şampiyonluğun coşkusuyla manevi huzurundayız. Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri olmanın sorumluluğunu, bir ömür boyu omuzlarımızda sana layık bir şekilde taşımaya manevi huzurunuzda söz veriyoruz.''

Haluk Özkayacı çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Bugün kupayı Ata'nın huzuruna getirdik. Şampiyon olduktan sonra hak ettiğimiz kupayla beraber yüce Atatürk'ün huzuruna kupamızla geldik. Ayrı bir manevi gurur daha duyduk. Bir Anadolu kulübü olarak 47 yıl sonra ilk defa şampiyonluğu yaşadığımız için diğer Anadolu kulüplerini de temsilen buraya geldik'' diye konuştu.

Özkayacı ayrıca, transferlerle ilgili olarak prensip gereği konuşmama kararlarının bulunduğunu ve şampiyonluk primini saklı tuttuklarını söyledi. Ziyarette yöneticiler kupa eşliğinde Bursaspor ve Ankaragücü taraftarlarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...