'Şampiyonluk yolu Bağdat Caddesi'nden geçer'

Şampiyonun belirleneceği Trabzonspor maçı öncesi Bağdat Caddesi'nde adeta Fener alayı yaşanıyor. Her yer sarı laciverte boyanmış durumda...

Ntvspor 16.05.2010 - 16:45

'Şampiyonluk yolu Bağdat Caddesi'nden geçer'

Fenerbahçe'nin Turkcell Süper Lig'de Trabzonspor ile yapacağı şampiyonluk maçı öncesi taraftarlar, Kadıköy'ü adeta sarı ve lacivert renklere boyadı.

İstanbul dışından maç için gelen taraftarlar sabah saatlerinden itibaren Kadıköy ve çevresinde bulunurken, öğlen saatlerine doğru stadın çevresinde ve yakın semtlerde taraftarlar büyük bir yoğunluk oluşturdu.

Taraftarların, kulübün hafta içi yaptığı açıklama doğrultusunda, genellikle çubuklu forma giydikleri görüldü. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın yakınında Kızıltoprak'ta toplanan yüzlerce taraftar meşaleler yakıp, tezahüratlar eşliğinde büyük bir coşku yaşadı.

Olası şampiyonluğun ardından İstanbul'da kutlamaların merkezi olacak Bağdat Caddesi'nde de büyük bir heyecan yaşanıyor.Sarı-lacivert bayraklarla süslenen "Şampiyonluk yolu buradan geçer" yazılı pankartların asıldığı caddeye akın eden taraftarlar, yol üzerindeki mekanlarda maç saatini bekleyip, caddede gezinti yapıyor.Fenerbahçeli taraftarların yaşadığı heyecanı ve coşkuyu haber yapmak isteyen çok sayıda televizyon kanalının, naklen yayın araçlarını caddede konuşlandırdığı görüldü.Taraftarların yarattığı yoğunluk nedeniyle stat önü ve Bağdat Caddesi başta olmak üzere çok sayıda noktada trafikte sıkışmalar yaşanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...