Şanlıurfaspor'dan cezaya teşekkür!

TFF 2. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor’un İskenderun Demirçelikspor ile oynadığı yeni stattaki ilk maçta PFDK’dan ceza alması, kulüpte ilginç bir şekilde memnuniyet yarattı.

Haberler 22.12.2009 - 16:10

Şanlıurfaspor'dan cezaya teşekkür!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından, İskenderun Demirçelikspor karşılaşmasında, ''tribün kapasitesinin üzerinde seyirci alınmasından dolayı'' para cezası verilmesi, Şanlıurfaspor yönetimini, üzüntü yaratmak bir yana sevindirdi.

Şanlıurfaspor Basın Sözcüsü Ömer Kapaklı, bu cezanın Türkiye 2. Lig tarihinde ilk kez bir takımın 30 bin kişilik statta kapasitenin üzerinde seyirciyle maç oynadığının teyidi olduğunu ifade ederek, ''PFDK'ya bir teşekkür yazısı gönderme kararı aldık'' dedi.

Kapaklı, yaptığı yazılı açıklamada, PFDK'nın Türkiye liglerinde mücadele eden kulüplere bazı kurallara uyulmadığı gerekçesiyle para cezası verdiğini, bu cezaların transfer dönemlerinde kulüplerin karşılarına çıktığını, ödenmediğinde ise o kulübe transfer yasağı getirildiğini hatırlattı.

Dolayısıyla söz konusu cezaların kulüpler için ciddi bir sıkıntıya neden olabileceğine değinen Kapaklı, önceki hafta yeni stadyumda oynanan Şanlıurfaspor- İskenderun Demirçelikspor maçında da kendilerine ceza verildiğini belirtti. Kapaklı, ''PDFK tarafından kulübe tebliğ edilen yazıda, tribün kapasitesinin üzerinde seyirci alınmasından dolayı, talimatlara aykırılık nedeniyle bin 500 lira para cezası aldığımız bildirildi. Her ceza ister istemez moralimizi bozuyordu. Ancak bu ceza, Şanlıurfaspor yönetiminde sevinçle karşılandı. Ceza, Türkiye 2. Lig tarihinde ilk kez bir takımın, 30 bin kişilik statta kapasitenin üzerinde taraftarla maç oynadığının teyidi olmuştur. Ligde oynadığımız maçlara 30 binin üzerinde taraftar geliyorsa ve biz bu nedenle 1500 lira ceza ödüyorsak, aslında bu Türk futbolu açısından da önemlidir'' dedi.

''PFDK'YA TEŞEKKÜR YAZISI''
Maça katılımın Şanlıurfa'da Bank Asya ve Süper Lig'e özlemin bir göstergesi olduğunu vurgulayan Kapaklı, ''Şanlıurfaspor yönetimi olarak PFDK'ya bir teşekkür yazısı da gönderme kararı aldık. Süper Lig'de 3 büyükler bile 30 bin taraftar önünde maç oynamazken Şanlıurfa'da 30 binin üzerinde taraftarın maçlarımıza gelmesi, Türkiye'de özellikle spor medyasının dikkatini de çekecektir. Play-off maçlarımızda da her maçı 30 bin taraftarımızın huzurunda oynayacağız. Şanlıurfa halkı Bank Asya 1. Lig'e çıkmakta çok kararlıdır. Bunu da Şanlıurfa Arena Stadı'na gelen taraftar ispatlamaktadır'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...