Şansal: İstifamı sunmaya hazırım

Bank Asya 1. Lig takımlarından Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Mehmet Şansal, başkanın istemesi halinde istifasını sunabileceğini belirtti.

Haberler 20.12.2009 - 17:23

Bank Asya 1. Lig'de sahasında Kocaelispor ile 1-1 berabere kalan Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Mehmet Şansal, kulüp başkanı Metin Kalkavan'ın istemesi halinde istifasını sunmaya hazır olduğunu söyledi.

Şansal, sahalarında 1-1 biten Kocaelispor maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, Çaykur Rizespor'a bir şeyler katmak için göreve geldiğini belirterek, ''Ancak görev yaptığımız üç haftada gerekli değişiklikleri yapamadık. Bireysel anlamda istediklerimizi alamadık. Kocaelispor karşısında da ilk yarıda beklentilerden çok uzaktık. İkinci yarıda her ne kadar öne geçsek de oyunsal ve skor anlamında istediğimizi alamadık'' dedi.

Takımın sorumlusu olarak bu durumu iç açıcı görmediğini ifade eden Şansal, ''Çaykur Rizespor'a zarar verenler, haklarına rıza göstermeli. Hepimiz hakkımıza rıza göstereceğiz. Çaykur Rizespor adına hoca mı başarısız, futbolcular mı...herkes hak ettiğini alacak. Ben de hak ettiğimi alacağım'' diye konuştu.

Önlerindeki 4-5 günlük sürenin Çaykur Rizespor'un geleceği adına çok önemli olduğunu anlatan Şansal, ''Gerek bireysel, gerek takım ve gerekse hoca yapılanmasında çok önemli kararlar alınacağına inanıyorum. Kendim başta olmak üzere her şey A'dan Z'ye incelenecektir. Yola ne şekilde gidileceği belli olacaktır. Bizle ilgili bir sıkıntı varsa hoca değişikliği olacak. Bundan kimse kaçamaz. Yeni hamle gerekiyorsa yapılacaktır. Ben de kulüp başkanımız istifamı isterse hemen sunmaya hazırım'' dedi.

ARSLAN: FUTBOLCULARIM ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
Kocaelispor Teknik Direktörü Cihat Arslan ise galibiyeti kaçıran tarafın kendileri olduğunu savunarak, ''Genç futbolcu arkadaşlarımı kutluyorum. Zor bir atmosferde 1 puan aldılar'' dedi.

Aldıkları puanın sevindirici olduğunu kaydeden Arslan, ''Ancak galibiyeti kaçıran taraf olduğumuz için üzgünüz. Her futbolcum üzerine düşeni yaptı. Bu genç arkadaşlarım Kocaelispor'a uzun yıllar hizmet edecekler'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...