Santos'tan galibiyet formülü

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Andre Santos, Ali Sami Yen'de oynayacakları Galatasaray derbisiyle ilgili olarak, "Savaşçı ruhunu daha fazla ortaya koyan taraf kazanacak" dedi.

Haberler 27.03.2010 - 14:48

Santos'tan galibiyet formülü

Fenerbahçe Televizyonu'na konuşan Andre Santos, derbi maçta kazanmanın formülünü, "Savaşçı ruhunu daha fazla ortaya koyan, ikili mücadelelerden daha fazla galip çıkan ve futbolun ufak detayları lehine olan taraf galip ayrılacak" şeklindeki sözlerle özetledi.

Şampiyonluk mücadelesinde artık iyi veya kötü oynamaktan çok kalan maçları kazanmanın önemli olduğunu dile getiren Brezilyalı oyuncu, "Geri kalan maçlarda iyi oynadığımız maç başına puan vermeyecekler, kazandığınız maç başına puan verecekler. O yüzden bizim için önemli olan şu saatten sonra kazanmak. Elbette ki, sahada görevlerimizi sonuna kadar yapmak istiyoruz ama artık kazanmak önemli. Saha içinde nasıl bir oyun ortaya konduğunun, nasıl bir mücadele olduğunun artık bir önemi yok. Kazanmak istiyoruz ve kazanacağız" şeklinde ifadeler kullandı.

Galatasaray-Fenerbahçe maçının sadece Türk futbolu için değil, dünya futbolu için de önemli bir maç olduğunu kaydeden Andre Santos "Maç içinde olacak güzel veya çirkin şeyler Türk ve dünya futbolunu etkileyebilecek derecede. Ben de bu maçın bir parçası olacağım için aynı zamanda da ezeli rakibimizin sahasında ilk kez forma giyeceğim için oldukça heyecanlıyım ve kendimi hazır hissediyorum" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...