Fenerbahçe Televizyonu'na açıklama yapan Brezilyalı futbolcu, Antalyaspor karşısında taraftar desteğiyle galibiyete uzandıklarını belirterek, "Statta oluşan atmosfer ve alınan galibiyet benim için çok güzel bir doğum günü hediyesi oldu. Antalyaspor maçı şampiyonluk yürüyüşümüzün başlangıcıydı. Taraftarımıza, desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

Galibiyetin takıma moral verdiğini belirten Andre Santos, özetle şunları kaydetti:
"Özellikle geçtiğimiz hafta bizim için oldukça sıkıntılı geçmişti. Çünkü istediğimiz sonuçları alamıyorduk ve bir süredir devam eden puan kayıpları üzerimizde yoğun bir baskı oluşturmuştu. Antalyaspor karşısında elde ettiğimiz galibiyetle biraz olsun rahatlama fırsatı bulduk. Bu bize Gençlerbirliği maçı hazırlıkları kapsamında daha rahat ve güzel bir çalışma ortamı sağlayacak. Gençlerbirliği karşısındaki hedefimiz kesinlikle galibiyet. Çünkü şampiyon olabilmemiz için bundan sonra her maçı kazanmamız gerekiyor. Gençlerbirliği maçı da bizim için final niteliği taşıyan karşılaşmalardan bir tanesi."

Şubat ayının Fenerbahçe açısından zorlu ve tatsız geçtiğini anlatan Brezilyalı futbolcu, Antalyaspor karşısında aldıkları galibiyeti unutarak, bundan sonraki hedeflerine yoğunlaşmaları gerektiğini vurguladı. Santos, şöyle devam etti:
"Antalyaspor maçında güzel bir galibiyet aldık, ama bu karşılaşma artık geçti, bizim artık bundan sonraki hedeflerimize yoğunlaşmamız gerekiyor. Önümüzde yine aynı derecede zorlu geçecek bir mart ayı var. Bu mart ayını şubat ayından dersler alarak geçirmemiz gerek. Çok daha fazla çalışarak iyi sonuçlar almak zorundayız. Biz yapmak zorunda olduklarımızın bilincindeyiz. Hedeflerimize ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini takım olarak biliyoruz. Sonuçta çalıştık, inandık, aramızda yaptığımız konuşmaları ve pozitif düşüncelerimizi maça yansıttık, çıktık ve kazandık."