Sato serbest bırakıldı

Fenerbahçe kafilesi ile birlikte Union Olimpija maçı için ile gittiği Slovenya'da, pasaportunun sahte olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Sato serbest bırakıldı.

Ntvspor 18.10.2012 - 22:00

Sato serbest bırakıldı

THY Euroleague'de Fenerbahçe Ülker'in, "Union Olimpija" ile oynayacağı maç öncesi pasaportuna el konan Romain Sato, bugün savcılıkta ifade verdi.

Başarılı oyuncu, savcılık sorgusunun ardından, Fenerbahçe Ülker-Union Olimpija maçının başlamasına yaklaşık 8 saat kala serbest kaldı.

Bugün İstanbul'a dönecek olan Romain Sato, Union Olimpija maçında forma giymeyecek.

Sato, pasaportunda usulsüzlük bulunduğu gerekçesiyle, Sloven havalimanı polisi tarafından gözaltına alınmıştı.

Polis yetkilileri; "31 yaşındaki bir Orta Afrika Cumhuriyeti vatandaşı, gerekli evraka sahip olmadan ülkeye girmeye çalışırken yakalandı ve gözaltına alındı" açıklamasını yapmıştı.

Sato'nun ülkesi "Orta Afrika Cumhuriyeti", yeni pasaport uygulamasına geçtikten sonra, yıldız oyuncu da yeni çipli pasaportunu almıştı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Sato, Fransa'dan "Şengen" vizesi aldıktan sonra, yeni pasaportuyla Birleşik Devletler'den Türkiye'ye gelmişti.

Aynı pasaportu kullanarak Fenerbahçe Ülker'le İtalya'ya da seyahat eden Sato, ilk kez Slovenya'da böyle bir sorunla karşılaşıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...