'Schumacher'in durumu daha iyi'

Formula 1 eski şampiyonu Michael Schumacher'in durumunun, ikinci beyin ameliyatının ardından daha iyi olduğunu belirtildi.

31.12.2013 - 12:08

'Schumacher'in durumu daha iyi'

Formula 1'in efsane pilotu Michael Schumacher'den sevindiren bir haber geldi. Fransa'nın doğusundaki Grenoble kentinde bulunan CHU de Grenoble Hastanesi'nde ikinci kez ameliyat olan 44 yaşındaki F1 pilotunun, durumunun daha iyi olduğu belirtildi.


Schumacher, iki gün önce kayak yaparken düşmüş ve kafasını çok sert çarparak ağır yaralanmıştı. Kaskı sayesinde mutlak ölümden dönen Schumacher, ilk ameliyatın ardından yoğun bakıma alınmış ve doktorlar 'durumunun kritik olduğunu, yaşam mücadelesinin devam ettiğini' söylemişti.

Yedi kez Formula 1 şampiyonu olan Schumacher'in durumu hakkında açıklama yapan CHU de Grenoble Hastanesi baş anestezi uzmanı Jean-Francois Payen, "Düne oranla Schumacher'in durumu daha kontrol altında. Ancak hayati tehlikenin geçtiğini söyleyemeyiz" dedi.

KASKI KURTARMIŞTI
Doktorlar, kaskı sayesinde mutlak ölümden döndüğünü belirttikleri Schumacher'i hastaneye gelir gelmez ameliyata almış ve beyin ile kafatası arasında biriken kanı boşaltmıştı.

Ameliyatın ardından yoğun bakıma alınan Schumacher'in beyin metabolizmasını düşük tutmak için vücut ısısının sürekli olarak 33-34 derecede tutulduğu belirtilmişti.

Geçirdiği kaza hayranları başta olmak üzere büyük üzüntü yaratan 44 yaşındaki Schumacher, 1994-2004 yılları arasında 7 kez Formula 1 şampiyonu olma başarısı gösterdi. 3 Ocak'ta 45'inci yaşını kutlamaya hazırlanan Schumacher'in tedavi gördüğü CHU Hastanesi'nin önü ziyaretçilerin bıraktığı çiçek ve Ferrari bayraklarıyla donatıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...