Fransa'nın Meribel bölgesinde Pazar günü kayak yaparken düşen ve kafasını kayaya çarparak ağır yaralanan Michael Schumacher'in durumunda düne kıyasla bir değişme olmadığı belirtildi. 3 Ocak'ta 45'inci yaşını kutlamaya hazırlanırken kaza geçiren Schumacher, dün ikinci kez beyin ameliyatı olmuş ve durumu daha iyiye gitsede hayati tehlikeyi atlatamamıştı.

İlişkili Haberler


Schumacher'in menajeri Sabine Kehm, basına yaptığı açıklamada, "Bu sabah Schumacher'in durumunda bir değişme yok. İyileşme belirtileri gösterdiği dünden bu yana bu iyi bir haber ancak gelecek için tahminde bulunmak doğru olmaz. Halen suni komada" dedi.

Yedi kez Formula 1 şampiyonluğu tadan Schumacher'in tedavi gördüğü CHU de Grenoble Hastanesi'nin doktorları, Schumacher'in durumunun ne olacağı hakkında tahminde bulunamayacaklarını belirtmişti.

GERGİN BEKLEYİŞ SÜRÜYOR
Schumacher, geçtiğimiz hafta sonu geçirdiği kazanın ardından hemen helikopterle Grenoble kentindeki hastaneye kaldırılmış ve ameliyata alınmıştı.

CHU de Grenoble Hastanesi'nin baş anestezi uzmanı Jean-Froncois Payen, dün gerçekleştirilen ikinci ameliyatın ardından 'Schumacher'in daha iyi olduğunu ancak kritik durumu atlatamadığını' söylemişti.