Schumi direksiyon başında

Michael Schumacher, Formula 1 Şampiyonası'na geri dönme hazırlıklarına başladı. Alman pilot, Ferrari'nin İtalya'daki test pistinde kendini denedi.

01.08.2009 - 14:34

Schumi direksiyon başında

Felipe Massa'nın geçen hafta Macaristan Grand Prix'si sıralama turlarında geçirdiği kaza tüm dünyada büyük üzüntüye neden oldu. Ferrari takımının Massa'nın yerini efsanevi pilot Michael Schumacher ile doldurma kararı ise motor sporları tutkunlarına küçük bir teselli sağladı.

Formula 1 Şampiyonası'nda tam 7 kez zafere ulaşan Schumacher bu ayın sonunda Grand Prix'lere geri dönmeyi planlıyor. Alman pilotun 3 yıllık emeklilik döneminin ardından gireceği ilk sınav 22 ağustos'ta, Valencia'da koşulacak Avrupa Grand Prix'si olacak.

Schumacher'in önünde kısa bir süre var. Bu yüzden yeniden Ferrari adına yarışacağı açıklandıktan sadece 2 gün sonra piste çıktı. Deneyimli pilot, form durumunun ne kadar değiştiğini Ferrari'nin İtalya'daki test pisti Mugello'da anlamaya çalıştı.

Formula 1 kuralları Schumacher'in, Ferrari'nin bu sezon kullandığı otomobille test yapmasına izin vermiyor. 40 yaşındaki pilot bu nedenle takımın 2007 otomobiliyle idare etmek zorunda kaldı.

Bu arada, Schumacher'in yerini almaya hazırlandığı Massa iyileşiyor. Macaristan'da bir başka araçtan kopan parça kaskına çarpınca Brezilyalı pilotun kafatasında kırıklar oluşmuştu. Massa kazadan sonra ameliyat geçirdi, bir süre yoğun bakımda tutuldu ama toparlandı. 28 yaşındaki sürücünün pazartesi günü ülkesine dönmesi bekleniyor.

SCHUMACHER, MASSA'YI HASTANEDE ZİYARET ETTİ
Formula 1'in efsane pilotlarının başında gelen Michael Schumacher, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye geldi.

Formula 1 yarışlarını 7 kez kazanarak bu alanda erişilmesi zor bir rekora imza atan Alman pilot Schumacher, Budapeşte'deki Honved (Askeri) Hastanesi'nde bir haftadır tedavi gören Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa'yı ziyaret etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...