Schumi ilk 5’e inanıyor

Formula 1'de  3 yıl aradan sonra pistlere geri dönen, ancak ilk 5 yarışta kürsüye çıkamayan Michael Schumacher, Monaco Grand Prix'si öncesi, sıralama turlarında ilk 5 içinde yer alacaklarını söyledi.

Ntvspor 14.05.2010 - 16:08

Schumi ilk 5’e inanıyor

Sezonun ilk 4 yarışında Mercedes'teki takım arkadaşı Nico Rosberg'in gerisinde kalan, geçen haftasonu İspanya'da ise 4'üncü olarak bu sezonki en iyi derecesini elde eden Michael Schumacher, otomobilindeki geliştirmelerden memnun. Monaco Grand Prix'sini 6'ıncı kez kazandığı takdirde Aryton Senna'nın prenslikteki rekorunu egale edecek olan Alman şampiyon, dün ilk antrenmanlarda pisttteki 5'inci iyi dereceye imza attı.

Monaco'da Formula 1 otomobili kullanmanın çok farklı ve özel olduğunu belirten Schumacher, “Pistteki ritmimi buldum. Sıralama turları için otomobilime güveniyorum. Diğer pistlerde başa koşan takımlar maksimum sürat avantajına sahipler, ama bu Monaco için geçerli değil. Pistteki tüm otomobillir birbirine yakın olacak. Özellikle sıralama turlarında büyük heyecan yaşanacak” diye konuştu.

Mercedes pilotu,  takım arkadaşı ile birlikte ilk 5  sıra içinde start alacaklarına inandığını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...