Schumi'nin dönüşü tehlikede

Geçirdiği motosiklet kazası nedeniyle boynunda problem olan Michael Schumacher, Valencia'da yarışıp yarışmamaya tıbbi testlerin ardından karar verecek.

06.08.2009 - 11:21

Schumi'nin dönüşü tehlikede

Michael Schumacher'in basın sözcüsü Sabine Kelm'den ilginç açıklamalar. İki hafta sonra Valencia'da yapılacak Avrupa Grand Prix'sine katılması beklenen ünlü Formula 1 sürücüsünün muhteşem dönüşü tehlikede.

Kelm, "Schumacher'in boynunun geri dönüşü kaldırıp kaldıramayacağı kesin değil. Boynunda ağrılar var. Ancak yapılacak testlerden sonra Schumacher'in yeniden yarışıp yarışamayacağı kesinlik kazanacak" dedi.

Kelm, Macaristan GP'sinde geçirdiği kazada başından yaralanan Ferrari pilotu Felipe Massa'nın yerine yarışması planlanan Schumacher'in hazırlıklarını yüzde yüz konsantrasyonla sürdürdüğünü de sözlerine ekledi. Alman pilot önceki gün 3 kilo verdiğini ve vücudundaki kas kütlesini arttırdığını açıkladı.

Schumacher'in menajeri Willie Webber de her şeyin doktorların kararına bağlı olduğunu ve ünlü sporcunun durumunun ancak önümüzdeki hafta netlik kazanacağını açıkladı. Formula 1'de 7 dünya şampiyonluğu ve 91 yarış birinciliği yaşayan schumacher daha önce, "Sağlığım her şeyden önce gelir. Karımla ve Ferrari ile bu konuda anlaştım" demişti.

2006 sonunda aktif Formula 1 kariyerini noktalayan Schumacher, bu dönemde motosiklet yarışlarına katıldı. Alman şampiyon geçtiğimz Şubat ayında İspanya'da geçirdiği motosiklet kazasında boynundan sakatlandı. Boyun kaslarının güçlü olması Formula 1 pilotları için büyük önem taşıyor. Sürücüler çok ciddi bir strese maruz kalıyor ve bu kuvvetten en çok boyun etkileniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...