Mustafa Denizli ile yollarını ayıran Beşiktaş yönetimi, teknik direktör arayışlarını hızlandırdı. Alman teknik adam Bernd Schuster ile görüşen yöneticiler, Real Madrid'den ayrılan Şilili Manuel Pellegrini için de nabız yokluyor.

Beşiktaş yönetimi, sezonun bitimine 4 hafta kala Mustafa Denizli ile sözleşme yenilemiş fakat yapılan mukavaleyi Futbol Federasyonu'na göndermeyince tecrübeli teknik adamla arasındaki ilk kriz patlak vermişti.

Ardından Ricardo Quaresma transferine, öncelikle futbolcularının alacaklarının ödenmesi halinde 'evet' diyeceğini belirten başarılı teknik adam ile Beşiktaş yönetim kurulu arasındaki ipler kopma noktasına geldi. Geçtiğimiz Pazartesi günü hastalığı için yapılacak rutin kontroller nedeniyle İzmir'den Çeşme'ye giden Denizli, yöneticilerin Milano'da Bernd Schuster ile görüştüğünü öğrenmesinin ardından Basın Sözcüsü Mete Düren ile bir araya gelerek sağlık sorunları nedeniyle görevine devam edemeyeceğini açıkladı.

Yöneticilerin Başkan Yıldırım Demirören ile durum değerlendirmesi yapmalarının ardından Mustafa Denizli ile yolları ayrılırken, yeni hoca için arayışlara hemen başlandı. Beşiktaş, önce Alman teknik adam Bernd Schüster ile görüştü. Alman teknik adamla belli ölçüde anlaşan siyah-beyazlılar, bir yanda da alternatif isimler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Yöneticiler, Alman teknik adam ile anlaşılamaması durumunda rotasını Manuel Pellegrını'ye çevirerecek. Real Madrid'den ayrılan Şilili teknik adamı listesine alan siyah-beyazlılar, sezonu erken açmak zorunda olduğu için teknik adam sorununu bir an önce çözümlemek istiyor.

LÖW DE GÜNDEMDE
Dünya Kupası sonrası Almanya milli takımından ayrılması beklenen teknik direktör Joachim Löw'ün de Beşiktaş'ın gündeminde olduğu ifade edildi.