Scolari doğum gününde sahada

61 yaşına basan Özbekistan'da Bunyodkor takımını çalıştıran Luiz Felipe Scolari, teknik direktörlük yaşamında ilk kez doğum gününde takımıyla bir maça çıktığını söyledi.

10.11.2009 - 20:00

TAŞKENT - Özbekistan'da Bunyodkor takımını çalıştıran Brezilyalı teknik adam Luiz Felipe Scolari, teknik direktörlük yaşamında ilk kez doğum gününde takımıyla bir maça çıktığını söyledi.

61. doğum gününü kutlayan Luiz Felipe Scolari'nin takımı Bunyodkor, Özbekistan Süper Ligi'nin 29. haftasında Dinamo Semerkant 2-0 yenerek, ligde liderliğini ve yenilmezliğini sürdürdü.

Brezilyalı yıldız futbolcu Rivaldo'nun kaptanlığını yaptığı Bunyodkor, ligin son maçı öncesi 64 puanla ligi 2. sırada tamamlayan Pakhtakor'un 19 puan önünde bulunurken, 12 Kasım'daki son maçı da kazanması durumunda, Özbekistan Süper Ligi tarihinde ilk defa 2. sırada bulunan takımla aradaki farkı 22'ye çıkarma şansı bulunuyor.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Scolari, teknik direktörlük yaşamında, çalıştırdığı takımla ilk kez doğum gününde maça çıktığını söyledi.

Scolari, takımının çok önceden şampiyonluğu garantilemiş olmasına karşın maça kazanmak için çıktığını, bu galibiyetin bir doğum günü hediyesi olarak değerlendirdiğini, ancak asıl amaçlarının ligi yenilgisiz bitirmek olduğunu ve bunun için 12 Kasım'daki son maçı da kazanmak istediklerini bildirdi.

Bu yıl Özbekistan Süper Ligi ve kupasının yanısıra Asya Şampiyonlar Ligi'nde de şampiyonluğu hedefleyen Bunyodkor, Scolari yönetiminde Özbekistan Kupası final maçında Taşkent'in Pakhtakor takımına yenilmiş, ardından da Asya Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Güney Kore'nin Pohang Steelers takımına elenerek ikinci kupasını kaçırmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...