Scolari: Resmi teklif almadım

Luiz Felipe Scolari, A Milli Futbol Takımı'nın başına getirileceği yönündeki iddialarla ilgili olarak,iki menajerden teklif aldığını, ancak onları Avrupa'daki menajerine yönlendirdiğini ifade eden Scolari, basında yer alan iddiaların asılsız olduğunu kaydetti.

26.10.2009 - 15:04

TAŞKENT - Özbekistan Süper Lig takımlarından Bunyodkar'ın teknik direktörü Luiz Felipe Scolari, (A) Milli Futbol Takımı'nın başına getirileceği yönündeki iddialarla ilgili, kendisiyle temasa geçen bazı kişiler olsa da onları Avrupa'daki menajerine yönlendirdiğini söyledi.

Özbekistan Süper Ligi'nin bitimine 4 hafta kala, takımıyla şampiyonluklarını ilan edip, kariyerindeki 17. kupasına ulaşan Scolari, kupa töreninin ardından düzenlediği basın toplantısında, bir gazetecinin, ''Türkiye (A) Milli Futbol Takımı'nı çalıştırması için herhangi bir teklif alıp almadığına'' ilişkin sorusunu yanıtladı. İki menajerden teklif aldığını, ancak onları Avrupa'daki menajerine yönlendirdiğini ifade eden Scolari, basında yer alan iddiaların asılsız olduğunu kaydetti.

Ortada henüz resmi bir teklifin olmadığını vurgulayan Brezilyalı çalıştırıcı, ''Görüyorsunuz, şu an Bunyodkar'da çalışıyorum'' dedi.

Bu tür bir teklifin, bir teknik adam için çok sevindirici olacağına dikkati çeken Scolari, Türkiye'nin de Brezilya gibi bir futbol ülkesi olduğunu, futbolun, Türkiye'de çok önemli bir yer tuttuğunu söyledi.

Bu arada, ligin bitimine 4 hafta kala kupayı garantileyen Bunyodkor'ın çalıştırıcısı Scolari, hafta sonunda JAR Stadında Lokomotif'e karşı 2-1 kazanılan maçın ardından, kupayı Özbekistan Futbol Federasyonu Başkanı Mirebrar Usmanov'un elinden aldı.

  

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...