Scolari yol ayırımında

Özbekistan'ın Bunyodkor kulübünü çalıştıran Brezilyalı teknik adam Luiz Felipe Scolari'nin, görevini bırakmaya hazırlandığı öne sürüldü.

27.05.2010 - 12:02

TAŞKENT - Özbekistan'ın Bunyodkor kulübünü çalıştıran Brezilyalı teknik adam Luiz Felipe Scolari'nin, görevini bırakmaya hazırlandığı öne sürüldü.

Özbek basını, 11 Mayıs'ta Asya Şampiyonlar Ligi'nde Suudi Arabistan'ın Al Hilal takımına 3-0 yenilerek, çeyrek finale çıkmayı başaramayan Bunyodkor kulübünü çalıştıran Scolari'nin, ay sonunda takımdan ayrılabileceğini duyurdu.

Bunyodkor kulübünden yapılan yazılı açıklamada, Scolari'nin yarın bir basın toplantısı düzenleyeceği bildirilirken, toplantının konusuna ilişkin bilgi verilmedi.

Scolari, geçen haftaki basın toplantısında, Özbek halkının çok misafirperver bir halk olduğunu, özellikle karşılaştığı Özbeklerin, ellerini göğüslerine koyarak saygı göstermesinden çok etkilendiğini ve bunun çok derin anlamlı olduğunu ifade ederek, ''Zamanı gelince takımdan ayrılmam halinde, ben de elimi göğsüme koyarak vedalaşırım'' demişti.

Haziran 2009'da Bunyodkor kulübü ile 18 aylık sözleşme imzalayan Scolari, bir sezonluk ücretiyle dünyanın en çok kazanan teknik adamları listesinde ilk sırada yer alıyor.

Geçen sezon da Scolari yönetiminde Asya Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Güney Kore'nin Pohang Stileers takımına yenilen Bunyodkor, 2008'de de diğer Brezilyalı çalıştırıcı Arthur Zico yönetiminde çeyrek finalde Avustralya'nın Adelaida United takımına elenerek Asya Şampiyonlar Ligi'ne veda etmişti.

Yıldız futbolcu Rivaldo'nun kaptanlığını yaptığı ve son 3 sezondur Asya Şampiyonlar Ligi'ni kazanarak, Kulüplerarası Dünya Kupası'na gitmeyi hedefleyen Bunyodkor'ın bu yıl da Asya Şampiyonlar Ligi'ne çeyrek finalde veda etmesinin ardından Scolari'nin kulüpte kalıp kalmayacağı basında tartışılmaya başlanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...