Seda'nın bilinci hala kapalı

Trafik kazası geçiren Ceyhan Belediyesi'nin bayan basketbolcusu Seda Tekindağ'ın bilincinin hala kapalı olduğu açıklandı.

26.01.2010 - 14:33

Adana'nın Ceyhan ilçesindeki trafik kazasında ağır yaralanan, Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi takımlarından Ceyhan Belediyesi oyuncusu Seda Tekindağ'ın sağlık durumunun ilk güne göre biraz daha iyi olmasına karşın bilincinin halen kapalı olduğu bildirildi. Ceyhan Belediyesi ve Ceyhan Belediyesi Kulübü Başkanı Hüseyin Sözlü, yaptığı açıklamada, Seda Tekindağ'ın ve kaza yapan otomobili kullanan Veysel Hakkı Bindebir'in Özel BSK Adana Metropark Hastanesindeki tedavilerinin sürdüğünü belirtti.

Seda Tekindağ'ın sağlık durumunun ilk güne göre biraz daha iyi olmasına rağmen bilincinin halen kapalı olduğunu kaydeden Sözlü, şu bilgiyi verdi: "Solunumu ve nabzı biraz düzeldi. Ama henüz yoğun bakımdan çıkacak duruma gelmedi. Tek dileğimiz kendisinin bir an önce iyileşerek yeniden aramıza dönmesi. Bunun için dua ediyoruz. Veysel Hakkı Bindebir'in de bel omurgalarında kırık var."

Ceyhan Belediyesi oyuncularının kazadan olumsuz etkilendiklerini ifade eden Sözlü, "Takımdaki tüm oyuncular adeta yıkılmış durumda. Moralleri oldukça bozuk. Hepsi Seda'dan gelecek iyi haberi bekliyor. Umarım en kısa sürede beklenen bu haber gelir" dedi.

Sözlü, kazadan sonra Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ile Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'in kendisini telefonla arayarak Seda Tekindağ'ın sağlık durumuyla ilgili bilgi aldıklarını söyledi.Seda Tekindağ, Adana'dan Ceyhan ilçesindeki antrenmana yetişmek üzere yola çıkmış, arkadaşı Veysel Hakkı Bindebir'in kullandığı 34 UHB 22 plakalı otomobil, Yılankale mevkisinde, iddiaya göre aşırı hız nedeniyle orta refüje çarparak devrilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...