Sekizinci günde ilk gol

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları Erkekler Buz Hokeyi klasmanında yapılan maçta Türkiye, Slovenya'ya 11-1 yenildi. Türk Milli Takımı, oyunların sekizinci gününde takım kaptansı Emre Elenli ile ilk golünü de atmış oldu.

Anadolu Ajansı 03.02.2011 - 15:00

Erzurum'da devam eden 25'inci Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nın sekizinci gününde 3 binlik Arena'da Slovenya - Türkiye Erkek Buz Hokeyi Milli Takımları karşı karşıya geldi.

Zorlu maçta Türkiye, karşılaşmanın ilk periyodunda Buz Hokeyi Türk Milli Takımı, kaptan Emre Elenli'nin attığı golle, oyunlardaki ilk golünü atmış oldu. Oldukça sert geçen maçta Slovenya, Türkiye'yi 11-1'le geçti.

Karşılaşmada gol atan Emre, maçtan sonra yaptığı açıklamada, ''Bugün gol attığım an çok güzeldi. Batin'in bana verdiği pasta şut çektim. Gol attığımı 4-5 saniye sonra anladım. Bizim için çok sevindirici ve güzel bir andı. Gol attığım için çok mutluyum'' dedi.

Aynı zamanda milli takım kaptanı olan Emre, maçlarda iyi sonuçlar almak için ellerinden geleni yaptıklarını dile getirerek, ''Bugün maçtan önce sopamı bantlıyordum. Normalde siyah bantla bunu yapıyordum ama siyah kalmayınca beyazla bantladım. Güvenliğimizden sorumlu ağabeyimiz geldi ve bana 'Bununla gol atacaksın' dedi. Maça çıktım ve gol attım. Umarım bundan sonraki maçımızda atarım'' diye konuştu.

Buz hokeyine küçük yaşta Kanada'da başladığını anlatan Emre, ileride bu sporun içinde çalışmak istediğini de söyledi.

Emre Elevli'nin annesi Selma Elevli,oğlunun gol atmasından dolayı çok mutlu ve gururlu olduğunu ifade etti.

Kanada'da yaşadıklarını, organizasyonu takip etmek için ailece Türkiye'ye geldiklerini anlatan Selma Elevli, ''Buz hokeyi Türkiye'de çok yeni bir spor. Bir yaşındaki çocuktan 6 yaşındaymış gibi koşmasını bekleyemeyiz. Onun için bu sporu böyle değerlendirmek lazım. Özellikle medyanın bu alanda pozitif davranması lazım. Yavaş yavaş gelişecek'' dedi.

Karşılaşmanın oynandığı buz pistinin yetersiz olduğunu savunan Selma Elveli, ''Buz pistini güzel görmedim. Çok çabuk sulanıyor gibi. Kanada'da dışardaki pistler gibi burası, bakımsız. Niye öyle olduğunu anlamıyorum ama bunu eksiklik olarak görüyorum'' ifadesini kullandı.

Milli takım antrenörü Tarık Göçmen, bugün ortaya koydukları mücadeleden memnun kaldığını söyledi.

Organizasyonda ilk gollerinin bulmalarının sevindirici olduğunu dile getiren Göçmen, ''Gol bulmamız sevindirici. Slovenya üst kategoride mücadele eden bir takım. Öyle bir takıma karşı sergilediğimiz oyun güzel. Tabi daha iyi olabilirdik, 3-4 gol daha bulabilirdik. Bu da Türkiye için basite alınmayacak bir şey. Genel mücadelemiz iyi, sevindirici gelişmeler var. Bugün kaçan gollere üzüldük'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...