Semih, Cristian ile neden tartıştı?

Cristian ile yaşadıkları gerginliğin sebebini anlatan Semih Şentürk, düzenli oynamadığı için üzgün olduğunu ifade etti.

04.12.2009 - 12:08

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Semih Şentürk, UEFA Avrupa Ligi'nde gruptan lider çıkmalarının önemli bir başarı olduğunu belirterek, sarı-lacivertli takıma bu kupada final oynamanın yakışacağını söyledi. Cristian ile neden tartıştıklarını da anlatan milli futbolcu, Twente galibiyetiyle işlerin yoluna girdiğine inandığını ve ligde de galibiyet elde etmek istediklerini sözlerine ekledi.

Semih, FB TV'de yaptığı açıklamada, UEFA Avrupa Ligi'nde özledikleri başarılara adım adım ilerlediklerini ifade ederek, ''Kötü başladığımız grubumuzu, lider bitirdik. Bu durum bizim adımıza bundan sonraki tur için büyük avantaj oluşturuyor. Şu anda var olan tabloya baktığımızda gurur duyulacak bir konumda bulunduğumuzu görüyoruz. İnşallah Avrupa'da ilerleyen turlarda da Fenerbahçe'nin şanına yaraşır zaferler kazanarak taraftarımızı sevindiririz. Hatta UEFA Avrupa Ligi'nde final oynamak neden bize yakışmasın? Fenerbahçe zaten bunu çok hak ediyor. İnşallah bunu da gerçekleştiririz'' diye konuştu.

Twente maçında Cristian Baroni ile yaşadıkları gerginliği kendi aralarında konuşarak hallettiklerini kaydeden Semih, maç sırasında biraz da yorgunluğun etkisiyle bazen yapmamaları gereken hareketler yaptıklarını ifade etti. Semih, maçta Cristian ile yaşadığı tartışmayı şöyle anlattı:
''Cristian bana bir pozisyonda kötü bir pas atmıştı. Ben de orada bana pas atacağını anlamadım. Gelişen atağı iyi değerlendirememiş olmamızın da üzüntüsü ile ikimiz de gerildik. Orada bana sinirli şekilde hareketler yapınca biraz ben de sinirlendim. Ortaya ikimize de yakışmayacak görüntüler çıktı. Zaten maçtan sonra konuştuk. O benden özür diledi, ben de ondan özür diledim. Tabii ki biraz da kazanma hırsı var. Maç 1-0 olmuş, son dakikalar, galibiyeti korumanın stresi de etkili... Maç içinde bazen oluyor bu tür hoş olmayan durumlar, ama bir daha bunu tekrarlamamamız gerektiğini ikimiz de birbirimize söyledik ve konuşup anlaştık. Sonuçta bizi izleyen insanlara örnek davranışlar içinde bulunmamız gerektiğini biliyoruz. Büyütülecek bir şey yok, biz takım arkadaşlarıyız ve hepimizin amacı Fenerbahçe'nin başarısı.''

Semih, Cristian ile tartışmasının ardından antrenör Ayhan Tumani ile de bir gerginlik yaşadığı şeklindeki iddiaların asılsız olduğunu vurgulayarak, ''Maçtan sonra Ayhan Tumani hocam bana geldi ve 'Gerek yok böyle şeylere, soyunma odasında konuşun' diye uyarıda bulundu. Ben de orada saha içinde yaşananları kendisine anlatmaya çalıştım. Ama kesinlikle Tumani hocama karşı bir saygısızlığım olamaz. Tumani hocamla bir tartışmamız asla olmadı'' dedi.

''BEN DE OYNAMADIĞIM ZAMAN MUTLU OLAMIYORUM''
Semih Şentürk, sürekli olarak forma giyememesinin kendisini üzdüğünü, ancak buna tepki olarak sakal bıraktığı şeklindeki iddiaların doğru olmadığını söyledi.

Bazı çevrelere, bazen sakal bırakmasının oynamamasına tepki şeklinde yorumlandığına anlatan golcü futbolcu, şöyle devam etti:
''Sürekli olarak forma giyemiyor olmak tabi ki beni üzüyor, çünkü Fenerbahçe'ye yararlı olmak istiyorum. Bu durumda üzülmüyor olmak anormaldir, ama bazı basın organlarında 'Hocaya tepki diye sakal bıraktı' deniliyor. Moralim bozuk oluyor, 'Hocaya tepki' diye yazılıyor. Sonuçta ben de insanım, sakal bırakabilirim, moralim bozuk olabilir. Her gün neşeli olacağım diye bir kural da yok. Tabii ki her oyuncu oynamak istiyor. Her futbolcu gibi ben de oynamadığım zaman mutlu olamıyorum. Bu hiçbir zaman hocama tepki gösterdiğim anlamına gelmez. Sakal tesadüftü aslında, o sıra lige ara verilmişti ben de sakallarımı uzatmıştım. İzmir'den eniştem ve ablam gelmişti. 'Kesme sakalını değişiklik olsun böyle çık maça' dediler. Yani aklımızdan hiç tepki olsun diye bir şey geçmemişti, amacımız sadece biraz değişiklikti.''

Semih, ligde yarın Eskişehirspor ile deplasmanda yapacakları maçta kötü gidişlerine son vermek istediklerini dile getirerek, ''Ligde 3 haftadır kazanamıyoruz. Kötü bir gidişatımız var, ama Twente maçıyla moral kazandık. İnşallah bunu da Eskişehir maçına yansıtırız. Kalan 3 maçımızı kazanıp ilk yarıyı lider bitirmek istiyoruz. Eskişehir zor bir deplasman ve böyle bir deplasmanla çıkışa geçmek istiyoruz. İnşallah orada tek yürek olup, galibiyetle evimize döneriz'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...