Şen: Saracoğlu’ndaki olaylar için öfkeliyim

Eski Fenerbahçe Başkanı Ali Şen, Galatasaray’ın şampiyon olmasının ardından Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yaşanan olayların kendisini sinirlendiğini söyledi.

Anadolu Ajansı 15.05.2012 - 14:33

Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Ali Şen, Galatasaray'ın şampiyonluk kupasını sahada almasını doğru bulduğunu söyledi.

Şen, Avrupa'da futbolcuların derbi maçlarından sonra birbirlerini öperek tebrik ettiğini belirterek, ''Biz onlardan daha mı az medeniyiz? Onlardan daha mı kötü ev sahibiyiz? Avrupalılar bunu beceriyor da biz niye yapamıyoruz? Ondan dolayı sinirliyim ve öfkeliyim'' diye konuştu.

Şampiyonluğu kazanan takımların sahada tur atması ve ödülünü alması gerektiğini dile getiren Şen, şunları söyledi:

''Fenerbahçe'nin Galatasaray ile yaptığı eskrim, voleybol, basketbol maçlarında bile alınan yenilgilere çok kızıyordum ve öfkeleniyordum. Bu yılki Galatasaray yenilgisine ise kızmadım. Çünkü yaşadığımız olaylar Türkiye'de de, dünya tarihinde de yok. Bütün yıl sporcular, antrenörler baskı altındaydı. Taraftarımız büyük baskı altındaydı. Ama şampiyonluk için son maça kadar mücadele ettik. İnşallah Türkiye Kupası'nı alırız.''

Şen, gelecek hafta Fenerbahçe Olağan Genel Kurulu'nun yapılacağını belirterek, başkanlık seçiminde Aziz Yıldırım'ın aday olması halinde karşısına kimsenin rakip olmaması ricasında bulundu.

Fenerbahçe'de başkanlığa aday olacakların iznine bağlı olmadığını kaydeden Şen, “Vicdanen kendimizi Aziz Yıldırım'a karşı borçlu hissediyoruz. Aziz Yıldırım'ın karşısına aday çıkması bu yıl uygun değil. Aday olacaklarsa o zaman 4 yıl önce çıksalardı. 4 yıl önce Aziz Yıldırım dışarıdaydı. İçeride olan birinin karşısına çıkmak, aday olmak doğru değil. Aziz Yıldırım'ın yanında olacağız” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...