Şen: Tarifsiz bir mutluluk

Bursaspor'un alt yapısından yetişen ve yeşil-beyazlı takımın şampiyonluğunda büyük rol oynayan Volkan Şen, çok mutlu olduğunu söyledi.

Haberler 17.05.2010 - 00:50

Şen: Tarifsiz bir mutluluk

Turkcell Süper Lig'de ilk kez şampiyonluk yaşayan Bursaspor'un futbolcuları, tarih yazmanın keyfini yaşıyor.

Kulübün altyapısından yetişen ve takımın yıldız futbolcularından biri haline gelen Volkan Şen, yaptığı açıklamada, altyapısından çıktığı takımda şampiyonluk yaşamasının tarifsiz bir mutluluk olduğunu söyledi.

Şampiyonluğu hak ettiklerini ifade eden Şen, şöyle konuştu:

''Takımda herkes bu şampiyonluk için çalıştı. Taraftarlarımızı mutlu edebildiğimiz için çok sevinçliyiz. İnşallah bu şampiyonluklar devam eder, önümüzdeki sezonlarda da bu şampiyonluk sevincini yaşarız. Bu şampiyonluğu taraftarımıza ve camiamıza armağan ediyorum.''

Şen, (A) Milli Takım'a çağrılmasıyla ilgili ise devamlı çağrılan bir oyuncu olmak için elinden gelenin en iyisini yaptığını dile getirerek, ''Milli Takımı hak ettiğimi düşünüyorum. Sağ olsunlar hocalarım da performansımı gördüler, çağırdılar. İnşallah orada Bursa'yı en iyi şekilde temsil ederim, orada da böyle başarılar elde ederim'' diye konuştu.

Volkan Şen, 2013 yılına kadar kulüple sözleşmesi olduğunu kaydederek, transferle ilgili konuşmak istemediğini ifade etti.
        
''HER ŞEY HAYAL GİBİ GELİYOR''
Yeşil-beyazlıların forveti Turgay Bahadır da Türk futbolunda tarih yazdıklarını belirtti. Bahadır, şunları kaydetti:

''Her şey hayal gibi geliyor. Bu çok büyük bir başarı. Bu duyguyu baştan beri yaşamak istiyorduk. Başardık, şampiyon olduk. Şampiyonluğun tadını çıkarmak istiyorum. Daha sonra Milli Takım'a konsantre olmak istiyorum. Benim için çok büyük bir adım. Milli Takım'da da bu başarıyı göstermek istiyorum. Şampiyonluğu hak ettik, bunu herkes de gördü. Son maça kadar bunu da gösterdik. Hiç heyecan yapmadan Beşiktaş gibi bir takımı yenip, şampiyon olmak çok büyük bir başarı. Herkesi tebrik ediyorum.''
        
''ŞU AN KİMSE NE YAPTIĞINI BİLMİYOR''
Tecrübeli defans oyuncusu Tuna Üzümcü ise şampiyonluk sevincini, tarifi olmayan bir duygu, inanılmaz bir mutluluk olarak nitelendirdi.

Üzümcü, şunları söyledi:''Sezona UEFA hedefiyle başladık ama hiçbir zaman hiçbir hedefle yetinmedik. UEFA kupasına katılmayı garantiledik ve Şampiyonlar Ligi'ni istedik. Şampiyonlar Ligi'ni garantiledik, şampiyonluğu istedik. Burada herkes, şehir, taraftar, yönetim, futbolcu, personel herkes aynı şeyi düşündü, aynı şeyi istedi, aynı hislerle birbirlerini motive etti ve bugün, tarifi olmayan inanılmaz tarihi bir gün yaşıyoruz. Belki ileride bunu çok daha iyi anlayacağız ama şu an kimse ne yaptığını bilmiyor. Bir yandan ağlıyor, bir yandan gülüyoruz. Görevini yerine getirmenin verdiği mutlulukla ve huzurla, şampiyonluğu yaşıyoruz. Bugün bir milattır. Bir Anadolu takımının tekrar şampiyon olabileceğini gösterdik.''

Sayfa Yükleniyor...