"Senelerdir bu şampiyonayı bekliyordum"

Talihsiz bir sakatlık yaşayarak 6 ay sahalardan uzak kalacak olan Engin Atsür NTV SPOR'dan Irmak Kazuk'un sorularını yanıtladı.

Haberler 19.08.2010 - 17:15

"Senelerdir bu şampiyonayı bekliyordum"

Yeni Zelanda maçında şanssız bir şekilde sakatlanarak Dünya Basketbol Şampiyonası kadrosundan çıkartılan ve 6 ay sahalardan uzak kalacak olan Engin Atsür, NTV SPOR'dan Irmak Kazuk'un sorularını yanıtladı.

"POZİTİF OLMAK GEREKİYOR"

NTV SPOR'u evinde konuk eden Engin Atsür sakatlığı hakkında "Talihsiz bir olaydı. Senelerden beri beklediğim bir şampiyonaydı. Büyük beklentilerim vardı. Fakat olmadı. Sporun bir parçası bu sakatlıklar. Pozitif olmak gerekiyor. Daha güçlü bir şekilde sahalara dönmeye çalışacağım. Şu anda kendimi iyi hissediyorum. Şimdi de rehabilitasyon dönemi başlayacak. Bana destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Moralim kötü olabilirdi ama onlar sayesinde şu an çok iyiyim" ifadelerini kullandı.

"GAZETECİNİ ÇANTASINA ÇARPTIM ZANNETİM"

Aşil tendonundan sakatlanan Engin Atsür sakatlık anını ise şu sözlerle anlattı: Pota altında mücadele oldu. Düşer gibi oldum. Bir şey hissetmedim ama tam sprinte kalktığımda bir ağrı hissettim. Pota altındaki gazetecinin çantasına vurduğumu zannettim. Baktım kimse yoktu ve o zaman anladım sakatlandığımı."

Engin Atsür takımı hazırlık maçlarında iyi gördüğünü de sözlerine eklerken "Ben takımı iyi gördüm. Paylaşma yardımlaşma takımda iyi. Şu an formda olmak çok da iyi değil. Ben iyi sinyaller aldım. Başarabileceğimizi inanıyorum" açıklamasını yaptı.

Genç basketbolcu sözlerini ise "En kısa zamanda sahalara dönüp Fenerbahçe Ülker'e hizmet etmek istiyorum" şeklinde noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...