Sadri Şener, Ziraat Türkiye Kupası'nı kaldırdıkları için çok keyifli olduklarını belirterek, Trabzon Havalimanı'nda ve şehir merkezinde yaşanan kupa coşkusundan sonra üzerlerindeki sorumluluğun arttığını vurguladı.

Kentte çok büyük, ama plansız bir coşku olduğunu ifade eden Şener, "Bir ara korktum. Bu kadar taraftarı bir arada gördükten sonra insanın üzerine yük biniyor. Eskişehirspor Başkanı, 'bu sizin Trabzonspor tarikat mı' demişti bana. Hakikaten öyle bir olay. Bu kadar insanı görünce mesuliyetimiz artıyor" diye konuştu.

Şener, ekonomik taraflarının ve çıkacakları noktaların belli olduğunu belirterek, "İnşallah iyisi olur. Şenol hoca bu konuda bize yardımcı ve kendisini bizim kadar mesuliyetli hissediyor. Seneye inşallah önce Avrupa'da, sonra ligde başa oynayan bir Trabzonspor olacağız" dedi.

Trabzonspor efsanesinin hiçbir zaman dinmediğini vurgulan Şener, şöyle devam etti:
"Trabzonspor'u bu kadar basın izliyorsa, bu kadar taraftarı varsa ki Şanlıurfa, Güneydoğu'da bir yer. 24 yıl şampiyon olmamasına rağmen, bu kadar sevilen bir takımsak, geçmiş yönetimler ve bizim yönetim iyi işler yapmış demektir. Yoksa herkes seni izlemeye mecbur değildir, kaybolmuş gitmiş olabilirdin. Trabzonspor efsanesi devam ediyor, hiç dinmedi ve yeniden gelmiyor. Var olan şeyin sonuçlarını almaya çalışıyoruz."

Şener, Şanlıurfalılar'ın maça ilgisinin de çok iyi olduğunu belirterek, "Urfa halkı böyle bir olaya çok susamıştı. Bizde iyi mesajlar verdik. Kendi otobüsümüzü göndermedik, Şanlıurfaspor'un otobüsüne bindik. Böyle olaylar üst üste gelince Şanlıurfa halkı bize daha fazla ilgi gösterdi" diye konuştu.

"HOCA, 2 VEYA 3 TRANSFER TAKVİYESİ İSTİYOR"
Şener, bir gazetecinin ligin son haftasındaki Fenerbahçe maçının, ligin kaderini nasıl etkileyeceği yönündeki sorusuna, şu yanıtı verdi:
"Trabzonspor kulübü her maçına hep galibiyet için çıkmıştır. O hedeften kimse şaşamaz, öyle bir şey de söylenemez. Herkesin yolu ayrı. Fenerbahçe şampiyon olursa olur, Bursaspor olursa oda olur. Fenerbahçe'nin bu hafta Ankaragücü ile maçı var. Ben bunların yorumunu yapmak istemiyorum. Bu tür sorulardan hoşlanmıyorum. Çok espriliğimdir ama bu tür soruları sevmiyorum. Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yıllardan gelen acımasızca bir rekabet var. Tahmin ediyorum Galatasaray Başkanı o yüzden 'Bursaspor'un şampiyon olmasını istiyorum' demiştir. Benim bu konuyla ilgili yorum yapmam olmaz."

Gelecek sezon iki veya üç takviye yapacaklarını belirten Şener, ''Hoca, 2 veya 3 transfer takviyesi istiyor. Biri stoper, diğeri ise santrafor. Kaleci Onur'un performansı üzerine bu mevkiye transferden vazgeçtik. Belki orta sahaya bir takviye olur mu bilmiyorum. Song'la ilgili kararı ise hoca verecek. Ben işin para, vade ve ödeme tarafına bakıyorum'' dedi.

Şener, bir, iki kutlamaları daha olduğunu, ama işlerinin bitmediğini anlatarak, şunları söyledi:
"Pazar günü basketbol takımımızın şampiyonluk maçı var. Ben de pazar günü gidip maçı izleyeceğim. İnşallah oradan da bir kupa alırız. Henüz garanti değil, ama pota da birinci lige çıkıyoruz. Pilot takımımız Karadenizspor'da play offa kaldı, onu da takip edeceğiz. Onun da Bank Asya Birinci Ligi'ne çıkacağını düşünüyoruz. Trabzonspor'u bahsedilir ve kupalı bir takım haline getirdik. Hatalarımız oldu, ama bu sezonda böyle geçti. Şimdi hocamızla transfer işlerini konuşuyoruz, onları halletmeye çalışacağız. Önümüzdeki yıla daha iyi bir şekilde girmeyi amaçlıyoruz."