Şener: Ersun hocaya sahip çıkmak lazım

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, teknik direktör Ersun Yanal'a sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

23.03.2009 - 13:12

Turkcell Süper Lig'de son haftalarda düşüşe geçen Trabzonspor'da eleştirilen teknik direktör Ersun Yanal'a kulüp başkanı Sadri Şener'den destek geldi. Şener, ''Ersun hoca ne der, ne yapar bilemiyorum  ama zannediyorum bu işin üstesinden gelir'' dedi.

Sadri Şener, Gaziantepspor karşısında aldıkları sonucun üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek, ''Galatasaray, Fenerbahçe de yeniliyor, diğer takımlar da puan kaybettiler. Bunlar da bir teselli ama ben böyle teselliyi sevmiyorum'' dedi.

Bordo-mavili takımın daha önceki haftalardaki coşku ve mücadelesini son haftalarda sahaya yansıtamadığını kaydeden Şener, ''Herhalde 25 maç aynı 11 kaldıramıyor, öyle anladım. Belki vücut olarak kaldırıyor ama kafa olarak kaldıramıyorlar. Bu teknik heyetlik bir durum. Teknik ekip bunun çarelerini arayacaktır. Zirve yarışı bu oyuncular ile yapıldı. Oyuncular, eski arzu ve istekli oyununu tekrar sahaya yansıtacaklardır'' diye konuştu.

Yönetim kurulu olarak sezon öncesinde birçok transfer yaptıklarını, ara transfer de kadrolarına oyuncu dahil ettiklerini ifade eden Şener, ödemeleri de aksatmadıklarını, yönetim kurulu olarak üzerlerine düşen her şeyi yaptıklarını anlattı.

Lige verilen arayı iyi değerlendirmeleri gerektiğini belirten Şener, ''Aranın ardından ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile yapacağımız maç var. Bu maçı kazanarak bir çıkışa geçmemiz gerekiyor. Puanlar kaybetmemize karşın zirvedeki diğer rakiplerimizle aramızdaki puan farkı açılmadı. Bundan sonra o takımların kendi arasında oynayacağı maçlar var. Bizim Sivasspor ile yapacağımız maç kaldı. Onları yenmemiz lazım'' dedi.

Teknik direktör Ersun Yanal'a taraftarların gösterdiği tepkiye ilişkin de Şener, ''Bende bir tepki yok. Bende tepki olması mühim. 8-9 maç kala böyle tepkiler olmaz. Her hocaya tepki olursa biz bu işi nasıl yapacağız. Ersun hocaya hep sahip çıkmak lazım. O da bizim gibi insan. Ersun hoca ne der, ne yapar  bilemiyorum ama zannediyorum bu işin üstesinden gelir'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...