Şener: Kulübe katkı sağlayacak projelerimiz var

Trabzonspor Kulübü'nün 23. Olağan Genel Kurul Toplantısında konuşan kulüp başkanı Sadri Şener, kulübe katkı sağlayacak başka projelerinin de olduğunu söyledi.

30.05.2009 - 17:51

TRABZON - Trabzonspor Kulübü'nün 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Trabzonspor Kamp Eğitim Merkezi salonunda gerçekleştirilen toplantıya, kulüp başkanı Sadri Şener ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Divan başkanlığını Özer Atalay'ın yaptığı genel kurulda, ilk olarak yönetim kurulunun 2009 yılı faaliyetlerini içeren slayt gösterisi sunuldu. Denetleme Kurulu Başkanı Kenan Atalay, bilgilendirme raporlarını genel kurula sunarken bordo-mavili kulübün 79 milyon 380 bin lira borcu olduğunu açıkladı.

Genel kurulun son bölümünde bazı üyelerin konuşmasının ardından söz alan kulüp başkanı Sadri Şener, kulübün mevcut borçları hakkında bir açıklama yaparak, ''Bu ödemelerin karşılığı var. Her şey programlı. Ayrıca kulübe ekonomik katkı sağlayacak başka projelerimiz de var'' dedi.

Şener, HES (Hidro Elektrik Santrali) projelerinin bulunduğunu ifade ederek, ''Bunlar krediyle hayata geçirilecek projeler. Bu konuda görüşmelerimiz var. HES projesi tamamen geleceğe yönelik. Tüm bunların yanında ''TrabzonCell'' ile operatör hamlemiz var. Operatör değişikliği 250 bin civarında olsa kulübe yılda 5-6 milyon TL girdi olur'' diye konuştu.

Son olarak Akyazı Projesi'ne değinmek istediğini kaydeden Şener, ''Biz bunu istiyoruz ama kendi imkanlarımızla yapamayız. Herhangi bir şahıs da yapmaz. Tamamen devlete bağlı. O nedenle kendi stadımızı UEFA standartlarına uygun hale getirip, taraftarlarımızın da daha konforlu bir şekilde maç izlemesini istiyoruz.'' şeklinde konuştu. Genel Kurul, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Özbak'ın divan üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür etmesiyle son buldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...