Şener: Stadın üstünü kapatıyoruz

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, yönetim olarak sadece saha sonuçlarıyla ilgilenmediklerini söylerken, stadın üstünün kapatılması için proje hazırladıklarını söyledi.

12.03.2009 - 13:40

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, takım olarak iyi bir konumda olduklarını ve bunu lig sonuna kadar sürdürmek istediklerini söyledi.

Şener, Trabzonspor Dergisi'ndeki yazısında, futbolda sonucun en önemli veri olarak ön plana çıktığını belirterek, ''Müsabakalar bittikten sonra oynanan oyun birkaç gün konuşulsa da aldığınız puanlar başarı hanesine kaydedilmektedir'' dedi.

Buna göre özellikle kazandıkları maçların ardından yapılan değerlendirmelerde biraz daha sakin davranmakta fayda gördüklerini ifade eden Şener, ''Elbette hem iyi oyun hem de galip gelmek işin en keyifli yanı olsa da henüz yeni kurulan bir takım olarak sabırlı davranmamız şart. Takımımızın sahada elde ettiği galibiyetler artınca camiada beklentilerin yükseldiğinin farkındayız. Sezon sonunda ligi zirvede tamamlamak hepimizin arzusu. Ancak bunu sürekli seslendirmek niyetinde değiliz. Takım olarak iyi bir konumdayız ve bunu lig sonuna kadar sürdürmek istiyoruz'' diye konuştu.

Yönetim kurulu olarak sadece saha sonuçlarıyla ilgilenmediklerini kaydeden Şener, ''Örneğin Hüseyin Avni Aker Stadı'nın üzerinin kapatılması için bir proje hazırladık. Bunun için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, olimpiyat bütçesinden para ayırdı. Projeyi Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne çizdiriyoruz. Tamamlandığında stadın üstünün kapatılması için çalışmaların başlamasını planlıyoruz'' diye konuştu.

Başkan Şener, kulübün yakından takip ettiği Trabzon'un sahil kesiminde yer alan ve atıl durumda bekleyen fuar alanının devriyle ilgili bazı gelişmeler yaşandığını belirterek, ''Bu noktada bizim tek beklentimiz, kazandığında hepimizin sevindiği, ülkede ve yurt dışında başarılı oldukça kente artı değer kazandıran kulübümüze yeni kaynaklar kazandırmaktı. Eğer bu kentteki insanlar 'bizim üst kimliğimiz Trabzonspor' diyorlarsa üzerlerine düşen sorumlulukları da yerine getirmek zorundadırlar. Bu noktalarda önceliğe alınması gereken menfaatler kulübün menfaatleri olmalıdır. Trabzonspor'un rakipleriyle üst düzey yarışması bekleniyorsa bu yarışta öne geçeceği argümanlar mutlaka kendisine sağlanmalıdır. Aksi halde istekler kuru bir beklentiden öteye gidemez'' şekilnde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...