Şener'den hakemlere tepki

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Fenerbahçe maçında Bülent Yıldırım ve yardımcısı Hüseyin Fidan’ın sergiledikleri yaklaşımla maçın sonucunun belirlenmesinde önemli rol oynadıklarını belirtti.

Haberler 21.12.2009 - 16:44

Şener'den hakemlere tepki

Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe'ye sahasında 1-0 yenilen Trabzonspor'un kulüp başkanı Sadri Şener, karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım ve özellikle yardımcısı Hüseyin Fidan'ın oyun boyunca adeta sadece Fenerbahçe'nin haklarını koruyan bir yaklaşım sergileyerek, maçın sonucunun belirlenmesinde önemli rol oynadıklarını iddia etti.

Başkan Şener, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, maçın hakemlerinin verdikleri veya vermedikleri kararlarla sonuca etkide bulunduklarını savunarak, ''Karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım ve özellikle yardımcısı Hüseyin Fidan oyun boyunca adeta sadece Fenerbahçe'nin haklarını koruyan bir yaklaşım sergileyerek, maçın sonucunun belirlenmesinde önemli rol oynamışlardır'' dedi.

Karşılaşmanın 6. dakikasında Alanzinho'nun gole giderken ofsayt bayrağıyla durdurulmasının doğru bir karar olmadığının taraflı tarafsız tüm spor yorumcuları tarafından kabul edildiğini, bunun ekran görüntüleriyle de apaçık gözler önüne serildiğini ifade eden Şener, ''Yine Semih'in oyunun ikinci yarısında ceza sahası içinde topu elle düzeltmesine kayıtsız kalınması, hakemlerin bakış açılarıyla ilgili en temel mesajları içermektedir. Birinci pozisyonda atağımızı kesen bu anlayış, diğerinde rakibin hücumunu devam ettirmiş ve aleyhimize ortak bir tavır olarak ön plana çıkmıştır'' diye konuştu.

Şener, Trabzonspor Kulübü olarak niyetlerinin, Fenerbahçe'nin galibiyetini gölgelemek olmadığını anlatarak, şöyle devam etti:

''Ancak özellikle iki sezondur takımımızın ligin kırılma noktalarında atacağı adımların hakem hatalarına takılması ister istemez bizlerin de olumsuz düşüncelere yönelmemize neden olmaktadır. Kulübümüze karşı art niyetli yaklaşımların olabileceği düşüncesini çağrıştıran bu uygulamaların devam etmesi halinde Trabzonspor Kulübü'nün ve camiasının sesini daha da yükselterek çıkaracağı açıktır. Bu tarz haksızlıklara karşı gösterilen tepkilerin düzeyini ve etkisini merak edenler yakın tarihimizde yaşanan gelişmeleri araştırabilirler.''

Yönetim olarak her şeye rağmen takımlarının ligin ikinci yarısında seviyesini daha da yükselterek tekrar istikrarlı bir sonuç devamlılığına ulaşacağına inandıklarını kaydeden Şener, ''Ancak buradaki en önemli şartlardan biri de Türk futbolundaki yarışın adil oyun felsefesine uygun halde devam etmesine bağlıdır. Sesini fazla yükseltenin kazandığı bir ligin ne kulüplere ne de Türk futboluna faydası vardır. Herkes olaya bu pencereden bakmalıdır'' ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...