Şenoğlu-Shvedova çeyrek finalde

İstanbul Cup'ta çiftler 1. tur maçında İpek Şenoğlu-Yaroslava Shvedova ikilisi, Pemra Özgen-Çağla Büyükakçay ikilisini 2-1 yendi.

29.07.2009 - 23:49

Şenoğlu-Shvedova çeyrek finalde

İSTANBUL - Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2009 Uluslararası Bayanlar Tenis Turnuvası'nda çiftler 1. tur maçında İpek Şenoğlu-Yaroslava Shvedova ikilisi, Pemra Özgen-Çağla Büyükakçay ikilisini ''tie break'' seti sonucunda 2-1 yenerek çeyrek finale çıktı.

İpek Şenoğlu-Yaroslava Shvedova ikilisi, Pemra Özgen-Çağla Büyükakçay karşısında ilk seti 6-3 kazandı. Tenisseverlerin alkışlarıyla moral desteği verdiği Pemra-Çağla ikilisi, oldukça çekişmeli geçen ikinci seti 7-5 kazanarak durumu eşitledi. Ancak daha sonra oynanan ''tie break'' setini 10-2 kazanan Şenoğlu-Shvedova karşılaşmadan 2-1 galip ayrılarak isimlerini çeyrek finale yazdırdılar.

İpek Şenoğlu-Yaroslava Shvedova ikilisi çeyrek finalde Perşembe günü saat 20.00'de Maria Elena Camerin (İtalya)-Polona Hercog (Slovenya) ikilisi ile karşılaşacak.

Çiftlerde yapılan diğer 1. tur karşılaşmasında Maria Kondratieva (Rusya)-Sophie Lefevre (Fransa) ikilisi, Yuliya Beygelzimer-Yuliana Fedak (Ukrayna) ikilisini, 6-3 ve 6-2'lik setlerle 2-0 geçerek, çeyrek finale yükseldi.

İpek Şenoğlu, Yaroslava Shvedova ile birlikte maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, uzun süredir turnuvalarda mücadele ettiğini ve bu nedenle yorgun olduğunu söyledi.

Şenoğlu, ''Yaroslava da sakatlığı nedeniyle tekler kategorisinden çekildi ve bu maça ağrı kesici alarak çıktı. Ama bu maçı oynayıp kazanmak istedik. Çünkü seri başı olduğumuz bu turnuvanın Türkiye'de yapılıyor olması benim için çok önemli. Ancak Türklere karşı oynamak benim için kolay bir şey değildi. Alışık olduğumuzdan biraz daha farklı oynadılar. Biraz daha taktiksel oynuyorlar. Dolayısıyla bizim de onların oyununa alışmamız biraz vakit aldı. Sonuçta kazandık, kazandığımız için mutluyum'' dedi.

Şenoğlu, Maria Elena Camerin (İtalya)-Polona Hercog (Slovenya) ikilisi ile yapacakları karşılaşmayı kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek, ''Bugün Türklere karşı oynarken, seyirci desteği karşı taraftan yanaydı. Umarım yarın bizden yana olur, çünkü buna ihtiyacımız var. Yaroslava da bana 'Neden seni alkışlamıyorlar?' diye sordu. İnşallah bundan sonra alkışlarlar'' dedi.

Yaroslava Shvedova da rakiplerinin iyi oynadığını anlatarak, ancak kendilerinin gerçek oyunlarını ortaya koyamadığını ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...