Kaybettikleri için üzgün olduklarını söyleyen Şenol Güneş, "Bir kupa vardı alamadık. Kupayı alsak da tebrik etme durumu vardı. Penaltı sonucu kaybedince aynı tebriğimi yaptık. Biz de kazanabilirdik. Daha iyi olmak istiyoruz. İyi işler yaptık. Top kayıpları yanında becerimizi daha iyi kullanabilirdik. Sezon başında bunları göreceğiz. Takımımla gurur duyuyorum." dedi.

Galatasaray'ın bir kupa aldığını kaydeden Beşiktaş çalıştırıcısı, "Onları da tebrik ediyorum. Sezon başında olduğu için her oyuncu için olumlu olumsuz şeyler söylenebilir. Oyuncularımın yakaladığı net pozisyonları değerlendirememesi konsantrasyonlarını bozmuş olabilir. Maçın sonunda takım adına olumsuz şeyler söylemek istemiyorum. Olumlu şeylerimiz var. Hep daha iyi olmak zorundayız. Sezon başında böyle bir durumda 120 dakika oynamak önemliydi. Eksiuği ve iyi durumda olan oyuncularım vardı." diye konuştu.

Transferlerle ilgili olarak eksikleri olduğunu söyleyen Güneş, "Eksik sadece transferle ilgili değil. Bu sene milli takımlar sebebiyle liglere çok ara verildi. Geç gelen ve transfer edilen oyuncular da var. Dalgalanma yaşanacaktır. Takımın üst düzeye gelmesi zaman alabiliyor. Bu durumda bile, bu takım şampiyonluğun en büyük adayı. Daha iyi olmak, Şampiyonlar Ligi'nde iyi oynamak sonuç alabilmek için eksik olan tarafları tamamlamak zorundayız." ifadelerini kullandı.