Şenol Güneş: Günah! Vallahi günah!

Şenol Güneş, Osmanlıspor galibiyetini Lig TV'ye yorumlarken saha zeminini sert ifadelerle eleştirdi.

Ntvspor 21.12.2015 - 22:53 | Son Güncelleme : 22.12.2015 - 00:44

Şenol Güneş: Günah! Vallahi günah!

Güneş, "Kazanmak önemli; ama futbol oynamak daha önemli. Futbol oynamak için koşulların daha iyi olması gerekiyor. Havayı değiştiremeyiz ancak saha zeminini değiştirebiliriz. Günah! Vallahi günah. Oyuncularım çalışsınlar diye antrenman sahamı hibrit yapacağım ama böyle zeminde oynayacaklar. Bu zeminde top oynanır mı? İzin vermek bile günah" eleştirisini yaptı.

"NASIL KAZANSINLAR BU ZEMİNDE?"

Küçük takımların büyük takımlara karşı daha konsantre olabildiklerine dikkat çeken deneyimli teknik adam, "Onun için iyi oynadılar. Bütün bunlara rağmen yine de galip gelmeyi başardık. Oyun olarak hiçbir oyuncuyu eleştirmek istemiyorum. Eksiğimizi hepimiz biliyoruz. İyi zeminde futbolun iyi oynanması için şartların yerine getirilmesi ve hakedenin kazandığı bir yarış olması gerekiyor. Osmanlıspor evinde maç kazanamıyormuş. Nasıl kazansınlar bu zeminle? Antrenman sahan iyi olsa ne olur? Maç oynayacağın sahan kötü. Biz Perşembe günü Sivas'a gideceğiz. Sivas'ın takımı orada oynamak istemiyor. Böyle futbol oynanmaz. Kenarda çocuklar topu geç atacak, zemin kötü olacak. Bunlar 50 sene önce yapılıyordu. Biz uluslararası arenada iyi olmak için her şeyi doğru yapmalıyız. Sahalar, tesisler, anlayış iyi olacak" tepkisini gösterdi.

PENALTI İTİRAZLARI...

İlk yarının uzatma anlarında Beşiktaşlı oyuncuların penaltı itirazı yaptığı pozisyonu da değerlendirmesi istenen siyah-beyazlıların teknik patronu, "Eline vurduğunu gördüm; ama yorum yaparak ben de olayı daha da büyütmek istemiyorum. Kim ince ince doğranıyor, kim doğranmıyor. Ben de bunu kullanırsam doğru yapmam. Hakem boğuşmaya fazla izin verdi. Sert bir oyun oldu. Onun tarzı bu. 'Neden böyle yapıyor' diyemem. Çok yorum yapmak istemiyorum. Zaten herkes konuşuyor bana sıra gelmez" göndermesinde bulundu.

Beşiktaş'ın Osmanlıspor maçında zor pozisyonlar yakaladığı ve Gökhan Töre'yi oyuna neden almadığı sorusuna de Şenol Güneş, "Gökhan Töre, bizim için çok önemli bir oyuncu. Ama fizik olarak düşüş sıkıntısı yaşıyor. Tam hazır değil. Isınırken de bir sıkıntısı oldu. Onun için oyuna koymadım. İyi bir Gökhan'la çok maç alacağız. Bunu Gökhan da biliyor; bilmesi gerekiyor. Oynayanlar da elinden gelen gayreti gösteriyorlar" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...