Şenol Güneş iddialı konuştu

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, ligin ikinci yarısında hedeflerinin birinci olmak olduğunu söyledi.

09.02.2010 - 12:31

Şenol Güneş iddialı konuştu

Şenol Güneş, Trabzonspor Dergisi'nin Şubat ayı sayısındaki yazısında, ligin ilk yarısının ardından Antalya'da gerçekleştirilen iki aşamalı kamp sürecinin ve oynadıkları kupa maçlarının takımın seviyesini daha yukarılara taşıdığını kaydetti.

Her şeyden önce amaçlarının izleyenlere zevk verecek güzel futbol oynamak olduğunu ifade eden Güneş, "Koşan ve iyi pas yapan bir takım olmamız gerektiği gerçeği ortada. Bu yönde de önemli gelişmeler kaydettik. Oyuncularımız dışında birlikte çalıştığımız tüm personel kadromuz da takımın daha iyi olması için yoğun çaba sarfediyor, ekip olma yolunda katkı yapıyorlar" dedi.

Camia olarak sık sık işlemeleri gereken olgunun birliktelik duygusu olduğunu anlatan Güneş, "Çünkü ortak paydamız Trabzonspor'dur. Bu nedenle herkes tüm değerlerini koyarak iyi bir Trabzonspor çıkarılmasına olanak yaratmalıdır. Yine Trabzonspor, devamlı yenilenen bir takım olmalıdır. Taraftar bu takımın geleceğidir. Biz futbolun yanı sıra olgun davranışları olan bir takım olduğumuz için tüm ülkede sevildik. Bu özelliğimizi sürdürmeliyiz" değerlendirmesini yaptı.

"TRABZONSPOR'A GELEN OYUNCU YARIŞMALI"
Mevcut süreçte bir yandan yarışırken, diğer yandan takımı nasıl bir iskelet üzerine kuracaklarına karar vermek istediklerini aktaran Güneş, şöyle devam etti:
"Camianın değerlerini her zaman düşünmeliyiz. Trabzonspor'a gelen oyuncu yarışmalı. Eğer oyuncuyu kazanamıyorsak kulübün varlığının bir anlamı kalmaz. Kulüp büyüklüğüne uygun bir takım olmak istiyoruz. Şu anda birçok şeyi birden yapmaya çalışıyoruz. Hem elimizdeki oyuncu kadrosunu yarışır hale getirmeli hem de ekonomimizi güçlendirmeliyiz. Örneğin transfer bugüne dönük düşünülmemeli. Arayışlar her zaman sürmeli."

Şahıslara takılı bir anlayışa her zaman karşı olduğunu belirten Güneş, "Bizim için kulüp daha önemli. Her oyuncu gelip gidebilir ama takımı büyüten oyuncuya ihtiyacımız var. En önemlisi her maçı kazanmak istiyorum. Önce keyif veren bir takım olacağız. Geriden geliyoruz diye bırakmayacağız. İlk yarıda ligde 6. olduk, ikinci yarıda birinci olalım, hedefimiz bu. Yarışı devam ettirip yukarı çıkmak istiyoruz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...