Şenol Güneş: Korkmuyoruz ama kaybetsek bile...

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, "İyi bir rakiple oynayacağız ama korkmuyoruz. Galibiyet bizi sevindirir ama kaybetsek bile futbol adına iyi işler yapmışsak bizim için olumludur" dedi.

Ntvspor 18.10.2016 - 21:23 | Son Güncelleme : 18.10.2016 - 22:03

Şenol Güneş: Korkmuyoruz ama kaybetsek bile...

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, siyah-beyazlıların Şampiyonlar Ligi'nde Napoli ile yapacağı maç öncesinde basın toplantısı düzenledi.

ŞEnol Güneş, zor bir maça çıkacaklarını belirterek, "Grubun lideriyle oynayacağız. Pozitif oynuyorlar. Hücum zenginliği yüksek bir takım. İlk maçı burada, ikinci maçı sahamızda oynayacağız. Buradan galibiyetle ayrılarak avantaj elde etmek istiyoruz. Zor bir maç olacağını biliyoruz. Şampiyonlar Ligi'ndeki iki maçı da kazanabilirdik. Oyun olarak geride değildik. Napoli maçında oyun nasıl gelişecek göreceğiz. Ama oyununa baktığımızda, pozitif oynayan, önde basabilen bir takım. Forvetlerine baktığımız zaman Milik iyi bir oyuncu. Mertens, Insigne ve Hamsik gibi kaliteli oyuncuları var. Onlara karşı kendi oyunumuzu oynarsak, zaman zaman zorlanacağız. Diğer maçlara göre belki farklı bir formatta oynayacağız. Tedbirlerimizin daha fazla olacağı bir maç olacak. Biz de güzel futbol oynayan bir takımız. Bizim daha iyi oynayacağımızı düşünüyoruz. 3 puan sevindirir, beraberlik iyi netice ama kaybetsek bile futbol adına iyi işler yapmışsak bu bizim için olumludur. Napoli favori ama kazanmak istiyoruz" diye konuştu.

Gökhan İnler'in sağlık durumu ile ilgili bir soru üzerine Şenol Güneş, "Gökhan İnler normal idmanlara başladı. Ara ara biraz ağrısı oluyor ama genel olarak iyi durumda. Tabii tam durumunu maçta göreceğiz. Şu anda performans olarak neler yapabileceğini bilmiyoruz. Yarın inşallah dostluk içerisinde bir maç olur. Bu yüzden toplantıya Gökhan ile geldim. Gökhan oynarsa, elinden gelenin en iyisini yapacaktır" ifadesini kullandı.

GÖKHAN İNLER: "BURAYA GALİBİYET İÇİN GELDİK"

Beşiktaşlı futbolcu Gökhan İnler ise, Napoli maçından galibiyetle ayrılmak istediklerini belirterek, "Güzel bir maç olacağına inanıyorum. Buraya tekrar geldiğim için mutluyum. Napoli şu anda lider ve favori, ama biz Beşiktaş olarak oyunumuzu sahaya yansıtacağız. İyi başlamalıyız maça. İlk dakikadan itibaren hazır olmalıyız. En iyi oyunumu oynayacağım. Buraya galibiyet için geldik. Onun için elimizden geleni yapmalıyız" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...