Çaykur Rizespor galibiyetini yorumlayan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Oyunun hakimi başından sonuna kadar bizdik. Son 15 dakikada geride durduk. Ama orada hatalarımız oldu. Savunmada sayımız fazla olmasına rağmen rakibe orta fırsatı verdik. Atak sonunda dönüşte kopmalarımız oldu. Fazla pozisyon bulduk; az gol attık. Az pozisyon verdik, bir gol yedik. Çok istekli oynadık. Belki oyun akıcılığını bulamadık. Kıran kırana bir maç oldu. Bütün oyuncular o niyetle oynadı. Onlara teşekkür ediyorum. Emeklerine sağlık. Büyük takımın pozisyon vermemesi gerekiyor; ama oluyor. Futbol hatalar oyunu. Bütün oyunculara teşekkür ediyorum" diyerek oyuncularını övdü.

Quaresma ve Gökhan Töre'nin yokluğuyla Kerim Frei'in performansını da değerlendirmesi istenen Şenol Güneş, "Kerim iyiydi. İyi çalıştı. Oyun içinde zaman zaman etkili oldu, zaman zaman eksikleri vardı. Bütün oyuncular bizim oyuncularımız. Önemli olan kim oynarsa oynasın ne yaptığıdır. Sahaya koyduğumuz eksik oynuyorsa o eleştirilmelidir. Bu bir takım oyunu. Bugün itibaren tüm oyuncular elinden gelenin en iyisini yaptı. Ricardo ve Gökhan çok klas ve etkili oyuncular. Bugün olsaydılar oynayabilirlerdi; ama oynamasalardı da bizim için önemli isimler. Oynamayan oyuncular üzerine yorum yapılmaz. Bizde böyle kriter yapılıyor. Olcay da Kerim de Ricardo da Mario da çok iyi oyuncular. Önemli olan sahada oynayan oyuncunun ne verdiğidir. Bir maç biri, bir maç diğeri oynar. Oyuncularım genelde iyiydi, bir kaç oyuncu bazı hatalar yaptılar" ifadelerini kullandı.

"MAÇI BEN Mİ ERTELEDİM"
Defansın ortasındaki Alexis ve Marcelo'nun Trabzonspor maçında oynamayacak olmalarıyla ilgili olarak ise Güneş, "Bir oyuncu burada sarı kart görürse bir maç sonra yok. Mesela Beck bu maç sarı görse Trabzon maçında cezalı olacaktı ama lisanslı oyuncu oynayamıyor. Ben mi erteledim bu maçı? Ben mi tehir ettim. Futbolcuya da haksızlık. Bunlar olmuştur. Şartlar neyse elimizden geleni yapacağız. Trabzon bizim rakibimi. Kazanmak için çıkacağız. Diğer faktörlerin düzeltilmesi lazım. Alexis gibi isimlerin olmaması bizim için sıkıntı olacak" sitemini yaptı.