NTV

Şenol Güneş: Önümüze bir bomba koydular

Ntvspor

Spor

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi’ndeki kritik Lyon rövanşı öncesi basın toplantısında konuştu.

İlişkili Haberler

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Disiplin Kurulu'nun kararlarına tepki gösterdi. Sorumlunun ev sahibi Lyon olduğunu belirten Güneş, "Lyon'la aynı ceza geldiği zaman ben UEFA'nın samimi olduğunu düşünmüyorum. Önümüze bir bomba koydular" dedi.

"Çok önemli bir maç oynayacağız. İki iyi takımın maçı olacak. Oyunun her iki yönünü de iyi oynayarak kazanabiliriz. Bırakalım futbolcular saha içinde yapabileceklerini göstersin. Fair play içerisinde bir maç olsun. Futbolcularıma güveniyorum. Yarın sevinmek için olağanüstü gayret gerekiyor. Taraftarımızın da her zamanki fair play içinde destek olmasını bekliyoruz. Taraftarımız tüm enerjisiyle, 'rakibin provokasyonlarına gelmeden' bizi sonuna kadar desteklemeli. Biz futbolun dışına çıkmayacağız. UEFA terazinin bir tarafına baskın basmıştır. Şiddet varsa ceza alınmalı, caydırıcı da olmalı. Ama ceza verirken haksızlık yapılırsa, zararı daha büyük olur. UEFA'nın terazisinde Lyon ağır basmıştır. 50 yıl içinde görmediğim haksızlığı, yanlışlığı burada görmüş olabilirim. UEFA'nın terazisinde Lyon ağır basmıştır. 50 yıl içinde görmediğim haksızlığı, yanlışlığı burada görmüş olabilirim."

"UEFA, Lyon adına 1 gol şimdiden atmıştır. Ama biz yarın o golü de çıkartmak için uğraşacağız. Taraftarı biz almadık. Taraftarı alan sen, saha senin sahan. Cezanın veriliş zamanı tartışmaya açıktır. Ben bunu seneryonun bir parçası olarak görüyorum. Bunun mantığı yok. Bizi boynumuzdan assalar bile teslim olmayacağız. Canımızı çıkarmaya çalışsalar da teslim olmayacağız. Bu karardan kazanan taraf Lyon'dur. Kaybeden Beşiktaş ve futboldur."

"Aboubakar ve Marcelo cezalı, Ömer sakat. Her oyuncumuz önemlidir. Önemli olan oynayanların en iyisini yapmalarıdır. Şartlar ne olursa olsun sabırlı şekilde oynayacağız.Politik lafını kullanmak istemiyorum. Oğuzhan'a bir şey atılırken oyuncumuz yere yatsaydı maç tatil olurdu. Lyon’un baskıdan kazançlı çıktığını düşünüyorum. Oynanmamış maçın cezasını aldık. O kadar bilet satıp para kazanacaksın, e satma. Bütün sorumluluk onlara ait. Bak ne yaptılar? Yarın taraftar getirmiyorlar! Bütün maçlar seyircisiz oynansın, hiç olay olmasın tribünlerde."

"Caner ve Demba Ba yüksek tempolu maçta verimi soru işaretli olan oyuncular. Her geçen gün Caner üstüne koyuyor. Caner'in kadroya girme olasılığı fazla ama düşündüğümüz düzeyde olsa bunları konuşmazdık. Maçı kazanmak için oyuncu kaybetmeyiz. Düşünün ki yarın 10 tane Fransız sahaya birşeyler atacak, cezayı biz alacağız. Lyon'la aynı ceza geldiği zaman ben UEFA'nın samimi olduğunu düşünmüyorum. Önümüze bir bomba koydular."

ETİKETLER