Şenol Güneş: Sadece bir maç kazandık

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Porto maçı galibiyetini değerlendirdi.

Ntvspor 14.09.2017 - 00:37

Şenol Güneş: Sadece bir maç kazandık

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 3-1'lik Porto galibiyetini değerlendirirken, "Grupta başlagıç önemliydi. İyi başlangıç yaptık. Kazanarak başlamak ve dirençli oynamak önemliydi. Porto'nun kendi sahasında baskılı ve hızlı oyununu bekliyorduk. Bütün oyuncuların defansif olarak da iyi oynadık. Ofansif sorunumuz olmuyordu. Rakibe karşı dirençli oynadık. Konsantre olunca, tecrübeli oyuncar da devreye girince, iyi bir sonuç oldu. Kazanan takım olarak mutluyuz. Gruplarda sadece bir maç kazandık. Zor maçlar var. Leipzig'le sahamızda oynayacağız. Monaco'yla iki maç üst üste oynayacağız. Maç maç bakıyoruz." dedi.

Porto'ya bu sezon gol atan ilk takım olduklarının hatırlatılması üzerine ise Güneş, "Biz senaryo çizip sahaya koyuyoruz ama oyuncular onu hayata geçiriyor. Hakettikleri oyunun sonucunu almak için gole ihtiyaç var. Porto da güçlü bir takım ve maç öncesi bu bana hatırlatıldığında, "Bu son maç olur" dedim. Denk geldi 3 gol attık. Olağanüstü ambinasta, olağanüstü duygularla oynuyorsun.
Bütün oyuncular koşuyor ama biz de fizik ve zihinsel olarak kenarda yoruluyoruz. Gollerin gelmesi bizi sevindirdi. Kendi sahalarında 3 gol yemeleri Porto için dezavantaj." ifadelerini kullandı.

Kendilerini grubun en iyi takımı olarak görmeyeceklerini kaydeden tecrübeli teknik adam, "Bu sonucun ardından Monaco da Leipzig de bize daha dikkatli olacak. Bu hatayı Türkiye'ye yapıyoruz. Maçın öneminin farkında olan oyuncularla sonuç alabiliyorsunuz. Moral açısından önemliydi. Sezon başından bu yana yükselen bir takım vardı. Zaman zaman hatalarımız oldu. Ancak nereden geldiğimizi ve nere gideceğimizi biliyoruz. Yarış devam edecek." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...