Trabzonspor'a 3 sezon önce Karşıyaka'dan transfer edilen Onur Recep Kıvrak, teknik direktör Şenol Güneş ile forma şansı bulurken, bordo-mavili takım ile ligdeki en iyi dönemini geçiriyor. Ligin 14. haftasındaki Eskişehirspor maçı öncesi kaleyi Senegalli kaleci Tony Sylva'dan devralan Onur Recep Kıvrak, bordo-mavili takımın kalesini koruduğu 11 lig maçında 7 gol (maç başına 0.64) gördü. Onur, Ziraat Türkiye Kupası'nda ise 6 maçta, 4 gol yedi.

Bordo-mavili kaleci, lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nda toplam 17 maçta kalesinde 11 gol (maç başı 0.65) gördü. Tony Sylva'nın kaleyi koruduğu dönemde 12 lig maçında 19 gol (maç başına 1.58) yiyen bordo-mavili takım, Onur Recep Kıvrak ile rakiplerine kolay kolay
geçit vermiyor.

GÜNEŞ İLE HEDEFİNE KOŞUYOR
Trabzonspor'a geldiği ilk günlerde, 'Amacım ikinci bir Şenol Güneş olmak' diyen Onur Recep Kıvrak, bu hedefi doğrultusunda ilerliyor.

Teknik direktör Hugo Broos'un ayrılmasının ardından Şenol Güneş ile forma şansı bulan Onur Recep Kıvrak, bu hedefini teknik direktör Güneş döneminde gerçekleştirmeye çalışıyor.