Beşiktaş devre arası transfer döneminde kadrosuna yeni bir kaleci katmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar 10'a yakın file bekçisi ile temasa geçen siyah beyazlı yönetim, henüz sonuç alamasa da listede önce çıkan isimler ile temaslar devam ediyor.
 
Dnipro forması giyen Denys Boyko ve Marsilya'dan Steve Mandanda için görüşmeler sürerken, Teknik Direktör Şenol Güneş tercihinin Mandanda'dan yana olduğunu yönetime bildirdi. Bu gelişme üzerine Marsilya ile yeniden masaya oturan siyah beyazlılar, bonservis bedeli konusunda büyük oranda anlaşmaya vardı. Fransız Kulübü, mukavelesi sezon sonu tamamlanacak 30 yaşındaki kaleci için Beşiktaş'ın teklif ettiği 1 milyon euroyu kabul etti. Marsilya ile el sıkışan yönetim, Mandanda ile yıllık ücret konusunda henüz ortak noktada buluşamadı. Fransız file bekçisi yıllık 2 milyon euro garanti ücret ve 3 yıllık kontrat talebinde bulundu. Siyah beyazlılar ise yıllık 1.5 milyon euro ve 2+1 yıllık sözleşme teklifi yaptı. İki taraf arasında yapılacak yeni görüşmede transferin nasıl sonuçlanacağı netlik kazanacak.
 
Mandanda konusunda bu gelişmeler yaşanırken, yönetim alternatif kaleci arayışlarını da sürdürüyor. Gündeme gelen son isim ise Milan forması giyen Diego Lopez. Mandanda transferinde sorun yaşanması durumunda 34 yaşındaki İspanyol kalecinin sezon sonuna kadar kiralanması söz konusu olabilir.