Şenol Güneş'ten başarı reçetesi

Benfica maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş, "Bizim yetenekli oyuncularımız var ancak tecrübemiz eksik" dedi. Şampiyonlar Ligi'nin hata kaldırmayacağını kaydeden tecrübeli teknik adam, "Karşımızda oyunun iki yönünü de iyi oynayan bir takım var. Biz de buradan iyi bir sonuç için futbolun her iki yönünü de iyi oynamaz zorundayız" dedi.

Haberler - Ntvspor 12.09.2016 - 22:04

Şenol Güneş'ten başarı reçetesi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Benfica maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında temkinli konuştu.

Rakibin Avrupa arenasındaki tecrübesine dikkat çeken Güneş, "Bizim yetenekli oyuncularımız var ancak tecrübemiz eksik" dedi. Şampiyonlar Ligi'nin hata kaldırmayacağını kaydeden tecrübeli teknik adam, "Karşımızda oyunun iki yönünü de iyi oynayan bir takım var. Biz de buradan iyi bir sonuç için futbolun her iki yönünü de iyi oynamaz zorundayız" dedi.

Şampiyonlar Ligi gruplarında ilk maçlarını oynayacaklarını söyleyen Şenol Güneş, "Benfica, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Ligi maçı fazla oynayan bir takım. Benfica köklü bir ekip. Avrupa'da ses getiren büyük bir camia. Geçen yıl da çeyrek finale kadar geldiler, Bayern Münih'e kaybettiler. Aynı zamanda genç oyuncular aldılar ve yetenekli oyuncuları var." dedi.

Beşiktaş'ın da iyi bir takım olduğunu kaydeden Güneş, "Biz de tecrübe olarak eksik olsak da oyuncu kalitesi olarak iyi bir takımız. Herkesin keyif alacağı bir maç olacağını düşünüyorum. Oyun karakteri itibariyle iki takım da birbirine benziyor. Futbol oynamaya çalışan, yeteneğini karakteriyle bütünleştirip sahada göstermeye çalışan takımlar olacaktır. Güzel bir maç olmasını diliyorum. Rakibe de bizim oyunculara da başarılar diliyorum^" ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin Talisca'dan Benfica'yı analiz için yardım istediniz mi?" sorusunu da yanıtlayan Güneş, "Talisca'dan saha içinde yardım alacağız. Çok yetenekli bir oyuncu aldık. Başka nasıl bir yardım alabiliriz?" sorusunu sordu.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ HATA KALDIRMAZ" 

İddialarını ortaya koymak için savunma anlayışı ön planda olan bir futbol sergileyeceklerini kaydeden Şenol Güneş, "Şampiyonlar Ligi hataları kaldırmaz. Rakibimizin de iki yönlü oynaması hem savunma hem de hücum oynaması bizi zorlayacaktır. Buradan iyi bir sonuç için futbolun her iki yönünü de iyi  oynamak zorundayız." yorumlarını yaptı.  

Talisca'nın genç ve yetenekli bir oyuncu olduğu vurgusunu yapan Güneş, "Rakipte de bizde de iyi oyuncular var. Rakibimizin bilinir olması bizim lehimize. Bizim daha az bilinir olmamız lehimize gibi görünüyor. Şampiyonlar Ligi'ne gelmişken iyi sonuçlar almak istiyoruz. Maçtaki istek, heyecan ve coşkumuz sabır ve akılla ne kadar birleşirse o kadar iyi sonuç alırız." diye konuştu.  

Portekiz'in Avrupa şampiyonluğunu da kutlayan Güneş, "Avrupa şampiyonluğu büyük bir başarı. Portekiz iyi futbolcular yetiştiriyor. Biz de oradan futbolcular alıyoruz. Benfica, Porto ve Lizbon gibi Portekiz'in 3 büyük takımından biri ve onlarla oynayacağız. Futbol adına en güzel şeyi yapıp en iyi sonucu alacağız." sözleriyle iddialı konuştu.  

Porto'dan kiralık olarak kadroya katılan takımın bir başka yeni transferleri Aboubakar'ın da Beşiktaş'a yeni katıldığını kaydeden tecrübeli teknik adam, "O da çok güçlü yetenekli bir oyuncu. Bu arkadaşlar son günlerde takıma katıldı. Uyumları iyi ama bir süre daha ihtiyaçları var. Cumartesi günü maç yaptık. Rakibimiz cuma günü maç yaptı. Henüz, Benfica maçının kadrosuyla ilgili fikir oluşmadı. Elimizde 22 oyuncu var. 18'e düşüreceğiz. Sahaya 11 ismi süreceğiz. 3 tane burayı iyi bilen oyuncumuz var. Ancak kulüpler transfer ettiği herkesten faydalanmak zorunda. Geçen yıl da söylemiştim, sahaya sürekli çıkan bir 11'imiz yok. Bu değişebilir. Ancak zaman içinde bu 11 oturabilir." diye konuştu.

Önce Benfica ardından oynayacakları Dinamo Kiev maçından ve ligde de 3 maçtan iyi sonuçlar aldıkları takdirde yollarının açık olacağını kaydeden Şenol Güneş, "Elimizde 22 oyuncu var ve hepsi birbirinden yetenekli. Bütün futbolcular kendilerini sahada göstereceklerdir. Onun için kafamda net bir fikir yok. Sahada çıkacak 11'le ilgili kesin kanaatimi söylemek istemiyorum. Sürekli yüksek tempolarda maçlar oynayacağız ve oyuncuları iyi bir şekilde kullanmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş sözlerini,"Türkiye'nin ve islam aleminin bayramını kutlarken, tüm insanlığın sevgi barış ve huzur içinde yaşaması için vesile olmasını istiyorum." temennileriyle tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...