UEFA Avrupa Ligi son 16 turu ilk maçında Olympiakos ile karşılacak Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kadınlar Günü'nü kutlayarak basın toplantısına başlayan Güneş, "8 Mart Kadınlar Günü'nde tüm kadınların özel gününü kutlarım. Hepimizin annesi, eşi veya kızı var. Kadınların daha hassa olduğunu ve dünyayı yaşanır hale getirdiğini unutmayalım" dedi.

İki ülkenin birbirlerine yakın olduğunu belirten tecrübeli hoca, "Komşu ülkeleriz. Yaşam ve futbol biçimi olarak birbirimize yakınız. Yok birbirimizden farkımız. Bu iki maçtan ilkinde avantaj elde etmek istiyoruz. İşimizin zorluğunu biliyoruz. Rakip takımda da iyi oyuncular var. Futbol sahada oynanıyor. Her takım kazanmak istiyor, biz de kazanmak istiyoruz ve bu güçte olduğumuzu biliyoruz" şeklinde konuştu.

"KADRO HENÜZ BELLİ DEĞİL" 

Güneş, uzun bir aradan sonra kadroya dahil edilen Caner Erkin ve Avrupa listesinde bulunmayan ancak Yunanistan’a götürülen Ersan Adem Gülüm hakkında gelen soru sonrasında, "Buraya gelen kafilede bir tek Ersan listede yok. İyi çalışıyor, sürekli antrenman yapıyor. Takımla da birlikte olmak istiyordu. Caner Erkin daha iyi durumda. Kadroda henüz belli değil ama yarın birkaç oyuncu da tribünde olacak. Bütün oyuncuların düşünceleri aynı. İyi bir takım ve kulübümüz. Çoğu maça böyle gittik. Listede olan oyuncular bizimle deplasmana geldi. Caner hızlı bir şekilde aramıza döndü. Yarın itibarıyla önemli olan kazanmak" ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş, Dinamo Kiev maçındaki hakem yönetimi sonrasında bir çekince olup olmaması sorusuna da "Hakem konusunu gündeme getirerek enerjimizi dağıtmak istemiyoruz. Hem bizim için hem Olympiakos için adaletli yönetim olsun. Gönlümüz ister ki, hakem güzel futbol oynanması için adaletli bir yönetim göstersin. Kiev maçı olağanüstü bir durumdu." dedi.

BENTO'NUN AYRILMASI 

Bento ile yollarını ayıran Olympiakos’un durumuna da değinen Şenol Güneş, "Rakip takımın kadrosu belli. 1-2 oyuncu değişebilir onu bilemiyorum ama bizim maçta ne yapacakları önemli. Biz sadece buradan iyi sonuç alıp dönmek istiyoruz. Hoca değişikliği bazen artı olarak da moral depolayabiliyor. Göreceğiz" dedi.