Şenol Güneş'ten şampiyonluk yorumu

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Galatasaray galibiyetini değerlendirirken, "Zor dönemde Galatasaray'la oynadık. Kazandığımız için mutluyuz." dedi. Ezeli rakipleri Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki puan farkının artması için de Güneş, "Şampiyonluk yarışından koptular diye bir şey yok" ifadelerini kullandı.

27.02.2017 - 23:07

şenol güneş2.jpg

Beşiktaş'ın Galatasaray'ı 1-0 yendiği maç sonrası karşılaşmayı değerlendiren konuk ekip teknik direktörü Şenol Güneş, "Taraftarı arkasına almış iyi oyunculardan kurulmuş bir takımla oynadık. Onlar için olmazsa olmaz maçtı. Bu 22. haftanın bir maçı. Kazansak da kaybetsek de lig devam edecekti. Ama derbiyi kazandıktan dolayı oyuncularımla gurur duyuyorum. Biraz teknik becerilerine uygun hücuma çıkabilirdik. Taraftar sayısı azdı ama desteği kaliteliydi. Ev sahibi zor bir dönemden geçiyor. Yıldız oyuncuları var. Yeni teknik direktörü var. Arayışları var. Biz bu zor dönemde Galatasaray'la oynadık. Kazandığımız için mutluyuz." dedi.

"SADECE DİĞER TAKIMLARDAN ÖNE GEÇTİK BAŞAKŞEHİR VAR"

Beşiktaş'ın şampiyon gibi gösterildiği yorumuyla ilgili Şenol Güneş, "Futbol konuşulunca zenginleşiyor. Herkes bir şeyler söyleyebilir. Futbolun sohbet, keyif, iddia tarafında değilim. Maçtan önce yenilsek şöyle veya olabilirdi konuları sadece yorum konusu. Biz orada değiliz. Bütün oyuncuların da bunun farkında olmasını istiyorum. Diğer konular yine konuşulacak. Sadece diğer takımlardan öne geçtik. Arkamızda Başakşehir var, istikrarlı gidiyorlar. Başakşehir 2. sırada ama diğer takımların da 2.'lik şansı var. Bir maçta her şey bitmiyor. Bitti dediğinde elindeki değerleri de kaybedersin. Daha iyi olmalıyız. Kendi oyununu geliştirmeli gelecek sezona hazırlanmalısın." diye konuştu.

"BENİM İÇİN GÜZEL BİR SINAVDI"

Galatasaray karşısındaki oyunlarının olumlu olduğunu vurgulayan Güneş, "Taktik ve disiplin açıdan güzel; ancak pozisyon zenginliği açısından kısırdı. Bu maçta biraz daha ofansif oyuncularla savunma yaptık. Benim için de güzel bir sınavdı." ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY VE FENERBAHÇE LİGDEN KOPTU DİYE BİR ŞEY YOK"

Sözlerinin sonunda Galatasaray ve Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışından geride kaldığı sözlerini de değerlendiren Güneş, "Şampiyonluk için Galatasaray ve Fenerbahçe geride kaldı; ama zorlamalılar. Galatasaray ve Fenerbahçe ligden koptu diye bir şey yok. Bizim arkamızda Başakşehir var. Bıraktığın zaman yarın Avrupa kupalarını kaybedersiniz. Sadece şampiyonluğu göstererek futbol oynamak doğru değil. Onun için çok hata yapılıyor. Şampiyonluk kaçırıldığında 'yarış bitti' dersen hata yaparsın. Kulüpler, takımlar çalışacak, gelecek sezona hazırlanacak." diyerek sözlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...