Şenol Güneş'ten transfer açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya kampında açıklamalarda bulundu. Güneş, transfer konularına da değinerek forvet transferi istediğini açıkladı.

07.01.2017 - 15:22 | Son Güncelleme : 07.01.2017 - 15:57

Şenol Güneş'ten transfer açıklaması

Milli takım ve Trabzonspor ile görüştüğü iddialarına da yanıt veren Güneş'in açıklamaları şöyle: 

"Bugün itibarıyla transferin başlangıcındayız, son güne kadar transfer olabilir. Kimin gideceği, kalacağı buna bağlı. 2. yarı zor bir yarış olacak. İlk yarıda Avrupa'da oynayan takımların kayıpları olduğunu gördük. Görünen o ki; 4-5 takım şampiyonluk yarışına ortak olabilecek. Biz de bu yarışa ortak olabilmek için çalışıyoruz. Devre arası transferlerin zorlukları vardır. Takıma uyum sorunu olabilir. Bunların hepsini aşacağız. Beşiktaş'ın layık olduğu şampiyonluk yarışında hedefini gerçekleştirmesi gerekir. Ciddi boyutta sıkıntımız yok. Transferden kaynaklanan sorunlar var. Bu her takım için geçerli. Yönetim oldukça destek veriyor. Ciddi boyutta sıkıntımız yok. Transferden kaynaklanan sorunlarımız var. Taraftarın beklentisinin arttığını görüyorum. Onlara layık olabilmek için daha çok sorumluluk alacağız.

"AKSAYAN OLURSA ALTERNATİFİ YERİNE GEÇER"

Rakiplerimiz olmasa biz zaten bir hiçiz. Birbirimizi sorgular, yok eder hale geldik. Bizim için rakiplerimiz düşman değil, rekabet içerisinde dostluk içerisinde yarıştığımız kulüplerdir. Mutluluk üzüntüleri ortadan kaldırmak demektir. Kazanır veya kaybedersin hayat devam edecektir. İnsanlığa zarar vermeden, futbolun fairplay çerçevesinde olmasını diliyorum. Oyuncularımdan ayrım yapmıyorum. Olumlu izlenim bırakanlar şu an öndeler. Aksayan olursa alternatifi yerine geçer.

Ryan Babel
Ryan Babel

"BABEL DAHA HAZIR"

Mitrovic tatilden geldi. Onu ayrı çalıştırıyoruz. Takıma uyum sağlaması için zamana ihtiyacı var. Babel daha hazır ve önde. Takım uyumunu maçlarda göreceğiz. Transferde en son kararı başkan verdiği için transferle ilgileri başkandan alabilirsiniz. Teknik beceri iyi olabilir ama gücünle birlikte sahaya yansımazsa o zaman kim olduğun önemli değil. Dar alanda iyi top oynamaya çalışıyoruz. Oyuncuların ne verdiğine bakıyorum. Verirse iyi, vermezse hepsi kötü... Geçen sezon hücumda çok zenginlik yarattık. Bunda başarılı olduk. Bu sene Şampiyonlar Ligi'nde savunmaya ihtiyacımız vardı. Hücum ve savunmayı aynı anda yapmak gerekiyor. Mutsuz oyuncunun burada olması gerekmez. Gitmesinde fayda var. Benim için önemli değil, değerli oyuncu olması gerekir. Kenar oyuncularımızda fazlalık var. O bölgedeki isimleri daraltmak gerekir. Oynamayacaklar gönderilebilir

"CANER'İN DÖNÜŞÜNÜ TAM OLARAK BİLEMİYORUM"

Aras iyi çalışıyor. Veli'den daha iyi durumda. Veli'nin dönmesini isterim ama 2 yıldır yok Caner'in dönüşü Nisan mı olur, Mart mı olur, tam olarak bilemiyorum. Veli'nin dönmesini isterim ama 2 yıldır yok. Bizim üstümüzde olan rakibimizi geçme şansımız var. En rahat alacağımız Kasımpaşa maçını kaybettik. Rakiplerin puan kaybetmesini beklemem. Keni işimi kendim göreceğim. Şampiyonlar Ligi'ndeki hedefim daha büyüktü. Avrupa Ligi için aynı hissi hissetmiyorum ama fazlasıyla önemsiyorum. Şampiyonlar Ligi'ndeki heyecanı UEFA Avrupa Ligi'nde duyamıyorum ama bu kazanmak istemediğimizi anlamına gelmiyor. Şampiyonluğu bu sene de çok istiyorum. UEFA Avrupa Ligi'ni de fazlasıyla önemsiyorum ama şampiyonluğu daha çok istiyorum.

"MEHMET EKİCİ ÖNCELİĞİMİZ DEĞİL"

Mehmet Ekici'nin adı bizimle geçmiyor. Trabzonspor, Mehmet Ekici ile anlaşamıyor, bırakmak zorunda. Şu an transfer önceliğim forvet. Mehmet Ekici'yi alırsam Talisca, Tolgay, Olcay, Oğuzhan'ı bırakmam lazım. Beğendiğim oyuncu ama biz düşünmüyoruz. Sakatlık olsa, çift kalede, hazırlık maçında oynayacak forvetim yok..

"TRABZON'A GİDERSEM AÇIK AÇIK SÖYLERİM"

Ben iki santrfor transferi istiyorum çünkü Ömer sakat, Aboubakar gitti. Sakatlık ihtimaline karşın da sol bek arıyoruz. Stada adımın verilmesi benim için önemli değil. Ben Trabzon'un kendisiyim zaten. Bunu saklamıyorum. Beşiktaş'ta çalışıyorum, Trabzon'da doğdum, gurur duyuyorum. Bir gün Trabzon'a veya başka bir takıma gidersem buraya ayıp etmem. Olsa açık açık söylerim. Trabzon'u seviyorum ama Beşiktaş'ı da çok seviyorum. Başkanla biz ağabey-kardeş gibi her şeyi konuşuyoruz. Bu sene kesin buradayım. Bizde niyet bozukluğu yok ama niyet bozukluğu olanlar var. 20-30 seneden bu yana devam ediyorlar. Ne Milli Takım ne de Trabzonspor için kimseyle görüşmedim, görüşmem de...

Sayfa Yükleniyor...