Sercan Bursa'da efsane olmak istiyor

Galatasaray ile görüştüğünü bir kez daha yalanlayan Sercan Yıldırım, ilerde Bursaspor efsanesi olmak istediğini ifade etti.

10.12.2009 - 10:45

Bursapor'un yıldız futbolcusu Sercan Yıldırım, Galatasaray Kulübü'yle transfer görüşmeleri yaptığına ilişkin haberlerin tamamen yalan olduğunu söyledi ve  ''Bu haberler Galatasaray Kulübü'nün resmi internet sitesinde de yalanlandı'' dedi.

Sercan Yıldırım, yaptığı açıklamada, gazetelerin spor sayfaları yerine magazin sayfalarında yer almanın kendisini rahatsız ettiğini söyledi.

Son günlerde adının sık sık Galatasaray ile birlikte anılmaya başlandığını dile getiren yıldız futbolcu, son olarak bir arkadaşını ziyaret etmek için İstanbul'a gitmesinin ardından sarı-kırmızılı kulüple transfer görüşmesi yaptığı yönünde haberler çıktığını ifade etti.

Sercan Yıldırım, özel yaşantısı kadar medyada her gün başka bir kulübe transfer olacağı yönünde haberler çıktığını, bunların hiçbirinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, ''Galatasaray ile görüştüğüm ve hatta para konusunda anlaşamadığım yazılmış. Böyle bir şey yok. Bu haberler Galatasaray Kulübü'nün resmi internet sitesinde de yalanlandı. Bursaspor'da oynamaktan, yeşil-beyazlı formayı giymekten büyük mutluluk duyuyorum'' diye konuştu.

''ERTUĞRUL SAĞLAM İLE TAKIM OLDUK''
Ertuğrul Sağlam ile birlikte çok iyi takım olduklarını dile getiren Sercan, bildiği kadarıyla şu ana kadar kulüp tarihinin en büyük başarılarına imza attıklarını, sezon sonunda Avrupa kupalarına katılma vizesi alacaklarına inandıklarını söyledi.

Yıldız futbolcu, Bursaspor'un altyapısında yetiştiğini, küçüklüğünden beri yeşil-beyazlı formayı giymeyi hayal ettiğini ve bu hayaline kavuştuğunu dile getirerek, ''Bursaspor ile 2012 yılına kadar sözleşmem var. İleride Sedat 3 ve Nejat Biyediç gibi Bursaspor camiasının efsane isimleri arasında yer almak istiyorum. Yeşil-beyazlı forma altında büyük başarılar kazanmak, şampiyonluklar kazanmak en büyük idealim'' dedi.

Sercan, ''2012 yılında sözleşmen sona eriyor. Sonrası için düşüncelerin var mı'' yönündeki soruya, ''Bunu düşünmedim. Ama sürekli söylediğim gibi Bursaspor forması giymek bana sadece gurur ve mutluluk veriyor. Bu forma altında şampiyonluk yaşamak, Avrupa kupalarına gitmek bir diğer hayalim. Eğer Bursaspor'dan ayrılacaksam, bu, kulübün menfaatleri doğrultusunda olur'' yanıtını verdi.

''Avrupa'da oynamak istediğim takım veya lig var mı'' sorusunu ise Sercan, ''Takım söyleyemem ama İngiltere Premier Ligi'nde oynamak isterim'' diye yanıtladı.

Genç futbolcu, Avrupa'daki bazı kulüplerin kendisini izlediği anımsatılarak, ''Sana gelen teklif var mı'' sorusu üzerine de ''Evet, bununla ilgili bilgim var. Galatasaray maçı sonrası Ertuğrul Sağlam hocamız da bazı İngiliz kulüplerinin beni izlediği yönünde bir açıklama yaptı. Bana ulaşan öyle bir teklif yok. Sanıyorum Werder Bremen'den bir teklif olmuş ama net bir bilgim yok'' diye konuştu.

PAYLAŞIM SİTESİNDE YER ALAN AÇIKLAMALAR
Sercan Yıldırım, bir internet paylaşım sitesinde adına açılan bir sayfada yer alan medyaya yönelik sözlerin kendisine ait olmadığını söyledi.

Paylaşım sitesindeki sayfayı kendisinin açmadığını anlatan Sercan, ''Orada medyaya yönelik kötü sözler söylendiğini ben de sonradan öğrendim. Benim öyle bir sayfam yok. Kaldı ki basınla aram hiçbir zaman kötü olmadı'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...