Sercan yerine Batalla

Bursaspor, Kayserispor karşısına farklı bir kadroyla çıktı. Son haftaların suskun golcüsü Sercan Yıldırım, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam tarafından yedek kulübesine çekilirken yerine ilk 11'de Arjantinli Batalla forma giydi.

Haberler 01.05.2010 - 20:46

Sercan yerine Batalla

Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe'nin bir puan gerisinde ikinci sırada yer alan ve şampiyonluğun en güçlü adaylarından olan Bursaspor'un Kayserispor ile yaptığı maça yeşil-beyazlı taraftarlar büyük ilgi gösterdi.

Bursa Atatürk Stadı'nın kapıları maçtan 2 saat önce taraftarlara açıldı. Saatler önce stat çevresinde toplanan taraftarlar, kapıların açılmasıyla birlikte tribünlerdeki yerini aldı. Bursa Atatürk Stadı, başlama saatinden yarım saat önce tamamen doldu.

Stat hoparlörlerinden çalınan marş ve şarkılara eşlik ederken, her maçta alışıla gelen atkı şovu yapmayı da ihmal etmedi.

Bursasporlu futbolcuların ısınmak için sahaya çıkmasıyla tribünlerdeki coşku da iki kat arttı. Taraftarlar, yeşil-beyazlı takım lehine uzun süre ''Şampiyon'' tezahüratı yaparken, futbolcuları da tek tek tribünlere çağırarak yumruk şov yaptırdı.

Bursaspor'un ''Türk Standartları Enstitüsü'ne Teşekkür Ederiz'' pankartıyla çıktığı maçta, tribünlerdeki ilginç pankartlar da dikkati çekti. Kapalı kale arkası tribününde iki gün önce yaşamını yitiren Bursa'nın duayen gazetecilerinden Necati Akkılıç için ''Seni hiç unutmayacağız'' yazılı pankart asıldığı görüldü.

Tribünlerde ayrıca, ''1299 Ertuğrul Gazi, 2010 Ertuğrul Sağlam'', ''Ertuğrul nerede biz oradayız'', ''Seni annem gibi sevdim'', ''Biz inandık siz de inanın'', yazılı pankartlar yer aldı.

Üzerinde bir Bursaspor bayrağı olan motorlu paraşütçünün Atatürk Stadı üzerinde tur atması, taraftarlarca uzun süre alkışlandı.

Karşılaşma öncesi Uludağ Üniversitesi Halk Topluluğu gösteri yaptı.

TRİBÜNDE NİŞAN YÜZÜĞÜ TAKILDI
Bu arada karşılaşma öncesi iki genç, tribünde nişan yüzüğü taktı. Bursaspor taraftarı Tekin Yolcu, kız arkadaşı Hatice Gültekin için Teksas tribününde arkadaşlarına, ''Benimle evlenir misin Haticem'' yazılı pankartı açtırdı.

Hatice Gültekin'in teklifi kabul etmesi üzerine çiftin yüzükleri tribünde takıldı.

Sayfa Yükleniyor...