Serdar Kulbilge Gençlerbirliği'nde

Gençlerbirliği, kaleci Serdar Kulbilge ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Haberler 09.06.2009 - 13:03

İSTANBUL - Kocaelispor küme düştükten sonra takımından ayrılarak Gençlerbirliği ile anlaşan 29 yaşındaki file bekçisi Serdar Kulbilge, kendisini bir yılı opsiyonlu 3 yıllığına kırmızı-siyahlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

İmza töreninde Gençlerbirliği'ne geldiği için mutlu olduğunu ifade eden tecrübeli kaleci, "Başka takımlardan da teklif vardı ancak Gençlerbirliği'nden teklif gelince diğerlerini hiç düşünmedim. Köklü bir kulübe, huzurlu bir ortama geldim. Ankara'ya ayak bastığım andan itibaren çok büyük ilgiyle karşılandım. Transferimde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Gençlerbirliği'ni hak ettiği yere getirmek istiyoruz" diye konuştu.

Gençlerbirliği Basın Sözcüsü Muammer Akyüz ise, sıkıntılı bir sezonun ardından işleri daha sıkı tutacaklarını belirterek, "Gençlerbirliği olarak sezonu beklemediğimiz, hak etmediğimiz bir yerde bitirdik. Kulübü sevenleri üzdük. Bu sezon işleri daha sıkı tutacağız. Kuracağımız kadro, Gençlerbirliği tarihine yakışır başarılar alacağız. Geçen sezon sakatlıklardan dolayı savunmada büyük sıkıntı yaşadık. Bu yüzden 'ilk önce gol yemeyelim' anlayışıyla bu mevkiye transfer yapacağız. Bu doğrultuda ilk olarak kaleci Serdar'ı renklerimize bağladık. Serdar'ın kariyerini anlatmaya gerek yok, bizi tercih ettiği için kendisine teşekkür ediyoruz. Takımımıza çok şey katacaktır. Burada göstereceği performansla yeniden milli takıma gideceğine inanıyoruz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...