Serena-Henin finali

Avustralya Açık tek bayanlar yarı final maçlarında Serena Williams zorlanırken, Henin 50 dakikada finale çıktı.

Ntvspor 28.01.2010 - 09:12

Serena-Henin finali

Teniste sezonun ilk ''Grand Slam'' mücadelesi olan 98. Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda tek bayanlarda finalistler belli oldu.

Avustralya'nın Melbourne kentindeki Melbourne Park kortlarında düzenlenen turnuvanın onbirinci günündeki yarı final maçlarında rakiplerini eleyen ABD'li Serena Willams, finalde Belçikalı Justine Henin ile karşılaşacak.

Yarı finalin ilk maçında 1 numaralı seribaşı, geçen yılın şampiyonu Serena Williams, 16 numaralı seribaşı Çinli Li Na ile karşılaştı. Maçın ilk seti ''tiebreak'' e gitti ve Williams ''tiebreak''de Li'ye 7-4 üstünlük sağlayarak ilk seti 7-6 kazandı. Maçın çekişmeli geçen ikinci setinin sonucu da ''tiebreak'' ile belirlendi. Bu ''tiebreak''i de 7-1 alan Williams, seti 7-6, maçı da 2-0 kazanarak adını finale yazdırdı.

Geçen yılın da şampiyonu olan Serena Willams, finalde bu turnuvayı 5. kez kazanmak için mücadele verecek.

Williams maçtan sonraki açıklamasında, ''Li çok iyi oynadı, maçı daha erken bitirmek istedim ama maç sayılarımı iyi karşıladı. Çok iyi servis kullandı ve iyi vuruşlar yaptı'' dedi. 2 saat 2 dakika süren maçta Williams 12, Li 1 ''ace'' attı.

HENİN DE FİNALDE
Bayanlarda yapılan diğer yarı final maçında Justine Henin, Çinli Zheng Jie'ye şans tanımadı.

Çinli rakibini 51 dakika süren maçta 6-1, 6-0'lık setlerle zorlanmadan 2-0 yenen Henin finalde Williams'ın rakibi oldu. Maçta servisini hiç kırdırmayan Henin, 5 kez ''ace'' attı, Zheng ise maçı ''ace'' atamadan tamamladı.

Avustralya Açık, tenise 18 ay ara veren Henin'in bu aradan sonra katıldığı 2. turnuva olmuştu.

İlk kez bir Avustralya Açık turnuvasında 2 Çinli yarı finale yükselmişti.

Kariyerinde 11 Grand Slam şampiyonluğu bulunan ABD'li Serena Williams ile 3 yıl sonra 8. kez zafere ulaşmak isteyen Belçikalı Henin arasındaki maç cumartesi sabaha karşı 04.30'da başlayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...